Fizioterapija konspektas (2)


Fizioterapija – tai klinikinės medicinos sritis , prevencijai ir gydymui bei reabilitacijai naudojanti natūralius ir dirbtinius preformuotus fizinius veiksnius. Bendrosios FIZTER gydymo mtds. Gydomieji fiz veiks klasifikuojami pagal. Energijos perdavimo mechanizmą. Pagal prigimtį gydomieji fiz veiks klasifikuojami į natūralius gamtinius ir dirbtinius preformuotus. Natūralūs gamtiniai veiksniai –. Dirbtiniai fiz veiks –. Pagal energijos perdavimo mechanizmą fiz veiks klasifikuojami į elektromagnetinius , mechaninius ir temperatūrinius. Temperatūriniai veiksniai –. Veikimo į organizmą specifiškumą lemia. Energijos rūšys , poveikio tipai bei fizikiniai veiksniai naudojami fizioterapijoje. FIZTER proc laikotarpis skirstomas į tris laiko tarpsnius. Priešprocedūrinis laiko tarpsnis. Proc trukmės tarpsnis. Po proc gali pasireikšti nepageidaujamų atsakomųjų reakcijų. Tai. Punktūrinės FIZTER rūšys. Medumi , žiedadulkėmis , bičių pieneliu , pikiu , nuodais. Gliukozės , fruktozės. Bičių pienelis –. Žiedadulkės ir bičių duona. Bičių pikis propolis –. Bičių nuodai –. Pirmiausia pasireiškia organizmo atsakomosios reakcijos. Organizmo atsakomosios reakcijos biologinis atsakas. Organizmo atsakomųjų reakcijų rūšys biologinis atsakas. Trumpalaikės patologinės ir neadekvačios. Organizmo atsakomąsias rūšis gali veikti įvairūs gyvensenos ir anamnezės faktai. Fizinių veiksnių poveikio rūšys biologinis efektas. Ligos periodas gali būti ūmus , poūmis ir lėtinis. Fiz veiks pagal energetinį stiprumą skirstomi į. Nuolatinė elektros srovė. Kintamąją elektros srovę. Elektromagnetinių laukų , mechaninių ir temperatūrinių fizinių veiksnių. Termoterapiniai fiz veiks.


Fizinių veiksnių įtaką žmogaus organizmui tiria įvairūs mokslai: ekologija, higiena, bioklimatologija. O gydomųjų veiksnių įtaką žmogaus sergančiam organizmui – fizioterapija.FIZTER sąvoka Fizioterapija – tai klinikinės medicinos sritis, prevencijai ir gydymui bei reabilitacijai naudojanti natūralius ir dirbtinius(preformuotus) fizinius veiksnius.

FIZTER rūšys Fizioterapija moksliniu tiriamuoju požiūriu skirstoma į bendrąją ir klinikinę(specialiąją).

Bendroji fizioterapija nagrinėja: *gydomųjų fizinių veiksnių veikimo mechanizmą, *poveikį biologinėms būtybėms, *naudojimo gydymui metodologijas, *terapinio efektyvumo didinimo principus,

Bendrosios FIZTER gydymo mtds :Elektroterapija*Hidroterapija ir balneoterapija*Ultragarsoterapija*Magnetoterapija*Baroterapija*Termoterapija ir krioterapija*Elektromagnetinė terapija*Aerozolių terapija*Klimatoterpija ir kurortinė medicina*Fototerapija.

Pagal prigimtį gydomieji fiz veiks klasifikuojami į natūralius gamtinius ir dirbtinius (preformuotus).

Natūralūs gamtiniai veiksniai – tai žmogų supanti aplinka: saulė, oras, klimatas, gėlas ir mineralinis vanduo, smėlis, molis, purvas, naftalanas. Jie skirstomi: *peloidus. Tai purvas, smėlis, molis. Peloidų veikimo mechanizmą lemia ištirpusios mineralinės medžiagos ir gebėjimas gerai sukaupti ir perduoti šilumą. *mineralinį vandenį. Tai natūralus vanduo, kuriame gausu įvairių mineralinių ir dujinių elementų. Dirgina odoje esančius receptorius, skverbiasi į organizmo audinius ir sukelia biologinius signalus. Veikia ir vandens temperatūra.

klimatinius veiksnius. Tai oras, saulė, vanduo. Šie veiksniai dirgina odoje esančius receptorius ir neurorefleksiniais būdais veikia įvairias organizmo sistemas.

Dirbtiniai fiz veiks – tai veiksniai, kurių natūralios savybės prieš naudojimą gydymui pakeičiamos FIZTER aparatūra. Jie dar vadinami preformuotais veiksniais. Jiems priklauso fizikoje nagrinėjamos materijos formos – elektra, elektromagnetinis laukas, šviesa, ultragarsas.

Pagal energijos perdavimo mechanizmą fiz veiks klasifikuojami į elektromagnetinius, mechaninius ir temperatūrinius.

Elektromagnetiniai veiksniai. Tai elektrinis(įelektrintos dalelės) ir magnetinis(magnetinė indukcija) laukai, jų sąveiką. Organizmą gali veikti tiek elektrinis, tiek magnetinis laukas, tiek elektromagnetinis.

Mechaniniai veiksniai. Tai ultragarsas, atmosferos slėgis, oro judėjimas, masažas rankomis ir aparatais, tempimas. Dalis energijos transformuojasi į šilumą, o kita dalis sukelia nešiluminius pokyčius biologiniuose audiniuose.

Temperatūriniai veiksniai – tai vanduo, oras, purvas, smėlis, molis, parafinas, ozokeritas. Jie skirstomi į krioterapinius ir terminius. Termoterapiniai veiksniai: *endogeniniai(kaupia šilumą giliai audiniuose). Tai ultragarsas, elektromagnetinis laukas. *egzogeniniai(paviršiniuose audiniuose). Peloidai, infraraudonieji spinduliai.

fizikinės energijos rūšis (mechaninė, šilumos, elektromagnetinė), *poveikio lokalizacija (vietinė, *refleksogeninių zonų, biologiškai aktyvių taškų), *fizikinio veiksnio energijos prasiskverbimo į organizmą gylis (paviršinis, giluminis poveikis), *poveikio trukmė, *organų ir jų sistemų funkcinis aktyvumas, *biomedicininių procesų, vykstančių audiniuose, pobūdis.

Elektros srovės Pastovi srovė – galvanizacija *Impulsinė: žemo ir vidutinio dažnio*Šviesos terapija Ultravioletiniai spinduliai *Infraraudonieji spinduliai*Poliarizuota šviesa*Lazeris

*karščiavimas daugiau nei 37,5C. Esant 37-37,4C, naudojami silpni ir minimalią šilumą kaupiantys fiziniai veiksniai;*CNS sudirginimą sukeliančios ligos: epilepsija, ankstyvasis galvos smegenų traumos periodas;*vidinis kraujavimas, pasireiškiantis sergant hemofilija, paūmėjus opaligei, ūminiam koalitui, patyrus galvos traumą;

*išorinis kraujavimas: didelė žaizda ūmiu periodu(3-5paros), atsikosėjimas krauju, gausus kraujavimas mėnesnių ciklo metu;

*sindromai ir būklės, kurių etiopatogenezėje prognozuojamas vidinis kraujavimas: didelė *kraujosrūva, kraujagyslių sienelių laidumo patologinis padidėjimas;*III-IV kraujotakos ir kvėpavimo sistemos nepakankamumas;*gyvybei pavojingas širdies veiklos sutrikimas; *aplinkiniams pavojingos infekcinės ir grybelinės ligos.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2873 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Aleksandr
  • Fizioterapija konspektas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Fizioterapija konspektas (2). (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizioterapija-konspektas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 17:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo