Flotacija. Nuotekų valymas. Bakalauro darbas.



Didėjant plastmasių gamybos tempams reikia tikslingai perdirbti šias atliekas. O norint gauti kuo švaresnias atliekas būtina jas plauti, todėl auga įvairių sunkiai išvalomų nuotekų mąstai ir tai reikalauja naujų technologijų joms valyti. Pritaikant naujas nuotekų valymo technologijas (flotaciją) taupomi ne tik pinigai, bet tuo pačiu ir pasiekiami geresni išvalymo rezultatai. Flotacija naudojama netirpstančių disperguojančių priemaišų, kurios savaiminiu nusodinimu sunkiai nusėda, pašalinimui.
Vis daugiau dėmesio skiriama nuotekų išvalymo švarumui. Be to, kai nuotekos yra kokybiškai išvalomos ir jų atliekos surenkamos, o ne išmetamos, mažiau teršiama aplinka, o Lietuvai esant europos sąjungos nare, tai yra ypatingai aktualu. Kokybiškas pramoninių nuotekų išvalymas yra švarios gamtos puoselėjimas.
Panaudotos plastmasinės atliekos susikaupia iš buitinių atliekų konteinerių. Todėl jos būna kur kas purvinesnės negu iš atrūšiuotų atliekų konteinerių. Kai šios plastmasės yra plaunamos, atsiranda nuotekose popieriaus, tepalų, riebalų, ir kitų medžiagų likučių, kurie tiesiogiai išleisti į komunalinį nuotakyną sutrikdo valymo įrenginių darbą. Todėl pagal es reikalavimus būtina išvalyti riebalus iki 50mg/l prieš išleidžiant į nuotakyną. Tam, kad būtų pasiektas toks išvalymo efektyvumas tikslingiausia valyti su flotatoriumi.
Flotatorius – tai prietaisas, kuris disperguotais dujų burbuliukais iškelia naftos, riebalų produktus, prilipusius prie jų sienelių, ir viršuje putos yra nugriebiamos (pašalinamos) grandiklio mechanizmu. Flotacinio proceso efektyvumas priklauso nuo teršalų ir skysčio savybių, skysčio ir oro tarpusavio traukos jėgų, oflotacijos metodų yra įvairių, todėl svarbu atkreipti dėmesį į šiuos faktorius: flotacijos proceso tikslą – tai riebalų, naftos produktų likučių atskirimas iš nuotekų iškeliant juos į paviršių ir nugriebiant grandiklio mechanizmu. Be to labai svarbios šios proceso grandys – gamyba, įrenginio priežiūra, įrenginio kaina, eksploatacinės išlaidos.
Skiriama kelių rūšių flotacija: dujinė dispersinė – kai prie oro burbuliukų prilimpa dalelės ir tada išnešamos jos, dispersinė dujinė – kai oro burbuliukai prilimpa prie purvo dribsnių ir jį išneša, dujinė molekulinė – kai prie oro molekulės prilimpa dalelių molekulės ir išnešamos jos.
Flotacijos proceso vykdymui naudojami tokie oro dispergavimo būdai: pniaumatinis, slėgiminis, vakuminis, elektrolitinis ir elektrocheminis metodai.
Prieš 20-30m.
- Microsoft Word 249 KB
- 2011 m.
- 42 puslapiai (4251 žodžiai)
- Universitetas
- Alma
-