Fluoras


Fluoro reiksme ir naudojimas. Fluoras ir jo reikšmė. Refereatai tema fluoroze. Fluoras skaidres. Fluoro preparatai. Fluoras ir jo reiksme dantims. Fluoro reiksme dantims.

Įvadas. Fluoras. Jo reikšmė organizmui. Fluoro preparatai ir jų vartojimas. Fluorozė. Išvados. Literatūros sąrašas. Neretas žmogus teigiantis, jog iš tiesų rūpinasi savo burnos sveikata, nesugebėtų paaiškinti kodėl viena dantų pasta jo dantims geriau nei kažkuri kita, ar kodėl dantų šepetėlis turėtų būti tiktai minkštas, o ne vidutinis. Todėl jei pasigilintume dar labiau, tai pamatytume, kad tikrai ne kiekvienas paklaustas ar žino, kad beveik kiekvienoje dantų pastoje yra fluoro ir kuo jis naudingas mūsų dantims, mums lengvai atsakytų.

Fluoridai kaupiasi apnašose ir mažina bakterijų fermentų aktyvumą, gaminant rūgštis. Jei fluoridų užtenka danties vystymosi laikotarpiu, gali susiformuoti labiau ėduoniui atsparūs dantys. Taip yra todėl, kad naujai išdygę dantys turi mažiau mineralizuotas vietas – plyšiai, kaklelio sritys, aproksimaliniai, lygieji paviršiai. Fluoridai ir mineralinės medžiagos kaupiasi tose mažiau mineralizuotose vietose.

Jau daugiau nei 30 metų natrio fluorido turintys skalavimo tirpalai,dantų pastos naudojami burnos sveikatai palaikyti. Vartojimo popiuliarumą didina malonus jų skonis, naudojimo paprastumasir įrodyta nauda ėduonies prevencijai. Natrio fluoridas turi priimtina skonį ir nesukelia dėmėtumo ar dantenų dirginimo. Natrio fluorido skalavimo tirpalai buvo nuodugniai tyrinėjami ir nustatyta, kad 0.05% natrio fluorido tirpalai naudojami kasdienei burnos priežiūrai, o 0.2% kas savaitiniam naudojimui, taipogi pastebėta, jog jie turi įtakos tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų dantų priežiūrai. Tai buvo nustatyta atlikus tyrimus su moksleiviais, kurie gyveno vietovėje, kurioje nėra fluoro. Trijų metų laikotarpyje buvo pastebėta, jog naudojant kasdieninio vartojimo skalavimo skystį ėduonies paplitimas sumažėjo 37.7%, o naudojant savaitinio vartojimo skalavimo skystį net iki 47.4%.

0.05% nario fluorido skysčio vartojimo privalumai:

Padidina profesinalių fluoro preparatų naudojimo efektyvumą;

Padidina ankstyvo ėduonies pažeistų audinių remineralizaciją;

Yra saugi ir efektyvi ėduonies profilaktikos priemonė

Kliniškai patvirtintas efektyvumas dekalcifikacijos po ortodontiniais prietaisais išvengimui.

Naudingas pacientams turintiems sveikatos sutrikimų: spindulinio ėduonies, chemoterapijos ar kserostomijos sutrikimų.

Yra daugybė fluoro preparatų skirtų naudoti namuose, kuriuos rekomenduoja burnos priežiūros specialistai. Tai dantų pastos, netrio fluorido burnos skalavimo skysčiai, fluoro želė skirta naudojimui namų sąlygomis turinčios natrio ar alavo fluorido.

– 0,125 mg, 0,25 mg, 0,5 mg veikliosios medžiagos tabletės. Rekomenduojamos vaikams rajonuose, kur yra netolygus vandens fluoravimas. Tablečių antikariozinis efektyvumas priklauso ne tik nuo fluoro kiekio, bet ir nuo tiesioginio jungimosi su emaliu. Todėl tabletes patariama kuo ilgiau kramtyti, čiulpti. Lietuvoje vartojamos tabletės – Natrium fluoratum, Fluorelte, Luride, Lave-fluor (su vitaminais). Tabletės vartojamos ne mažiau kaip 220 – 280 dienų, pertraukos ne ilgesnės nei 1mėn., nes nutraukus fluoro tablečių vartojimą ilgiau nei mėnesį, fluoro kiekis paviršiniame emalio sluoksnyje grįžta į pradinę normą.

  • Kulinarija Referatas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2102 žodžiai)
  • Andrius
  • Fluoras
    10 - 1 balsai (-ų)
Fluoras. (2011 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/fluoras.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:13
×