Fluvoksamino sąveikos


Įvadas. Fluvoksamino sąveikos su kitais vaistiniais preparatais. Saveika su tricikliais antidepresantais. Sąveika su mažo terapinio indekso medikamentais. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: išsiaiškinti fluvoksamino sąveikas su kitais vaistiniais preparatais.

Darbo uždaviniai:

Įvardinti galimas vaistų sąveikas su fluvoksaminu.

Remiantis moksliniais straipsniais, išanalizuoti fluvoksamino sąveiką su tricikliais antidepresantais.

Remiantis moksliniais straipsniai išanalizuoti fluvoksamino sąveiką su mažo terapinio indekso medikamentais.

Remiantis moksliniais straipsniai išanalizuoti fluvoksamino sąveiką su varfarinu.

Straipsnių buvo ieškoma tokiais raktiniais žodžiais: fluvoxamine, drug interaction, dependence, warfarin, tricycle antidepressant, theophylline, methadone.

Fluvoksaminas sąveikauja su nemažai kitų vaistinių preparatų, (žr. lentelę nr. 1), kuri sudaryta remiantis Fevarin tablečių informaciniu lapeliu:

Vokietijos mokslininkai atliko tyrimą, nagrinėdami fluvoksamino ir triciklių antidepresantų sąveiką. Tyrime dalyvavo pacientai, kurie buvo paguldyti į ligoninę, dėl depresijos gydymo. Jiems buvo skiriamos Fevarin tabletės (fluvoksaminas) bei pasirinktinai, Anafranil (klomipraminas), Saroten (amitriptilinas), Tofranil (imipraminas) ir Ludiomil (maprotilinas). Tiriamas kraujas buvo imamas ryte, praėjus 12 valandų po paskutinio vaisto skyrimo ir tirta mažiausiai 7 dienas po kasdieninio antidepresanto vartojimo. Kraujo mėginiai buvo tiriami autamatizuotu metodu, kuris leido vienu metu nustatyti fluvoksamino ir triciklių antidepresantų, metabolitų koncentracijas.

Koncentracijos plazmose parodė, kad fluvokasmino įtraukimas gerokai trukdė N-dimetlinimui vartojant kartu su amitriptilinu, klomipraminu, imitpraminu ir maprotilinu bei hidroksilinimui vartojant su klomipraminu. Matoma, kad nors antidepresantų koncentracija padidėjusi, jų metabolitų skaičius pastebimai sumažėjęs. Taigi, galima teigti, kad fluvoksaminas slopino triciklių antidepresantų apykaitos procesus.

  • Medicina Aprašymas
  • Microsoft Word 682 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1275 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renalda
  • Fluvoksamino sąveikos
    10 - 10 balsai (-ų)
Fluvoksamino sąveikos. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/fluvoksamino-saveikos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:22
×