Formalios ir neformalios organizacijos, jų skirtumai ir įpatumai


Formali organizacija. Neformali organizacija pvz. Neformalios institucijos. Neformali organizacija. Neformalios organizacijos pavyzdziai. Formali ir neformali organizacijos struktūra. Neformali organizacijos struktura. Formali ir neformalios organizacijos. Formalios ir neformalios organizacijos skirtumai. Neformali organizacija tai.

Įvadas. Organizacija. Organizacijos struktūros samprata. Organizacijos struktūros tipai. Organizacijos struktūros parinkimas. Organizacijos tikslai ir uždaviniai. Naujos organizacijos kūrimo etapai. Formali organizacija. Neformalios organizacijos. Formalių ir neformalių organizacijų panašumai ir skirtumai. Išvados. Literatūra.

Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją – šeimą. Toliau – visas žmogaus gyvenimas – tai nuolatinė kelionė per įvairiausias organizacijas: pradedant vaikų darželio grupe, mokyklos klase, sporto ar kokio kito laisvalaikio pomėgio būreliu, politine partija, klubu ar draugija pagal interesus bei baigiant darboviete. Šioms organizacijoms žmogus priklauso tėvų valia arba dalyvauja jose jau pats sąmoningai apsisprendęs.

Organizacijos – tai žmonių bendrijos, sąmoningai ir kryptingai derinančios pastangas siekti bendro tikslo. Visų organizacijų didžiausias ir vertingiausias turtas yra jos žmonės (nariai). Ne organizacija ko nors pasiekia, viską padaro jos vardu veikiantyreferato uždaviniai: žinoti formalias ir neformalias organizacijas, organizacijos sąvoką, organzabėgant laikui organizacijos sąvokos reikšmė nuolat keitėsi. Iš dauorganizacija – žmonių kolektyvas, susidaręs ar sudarytas tam tikrai veiklai ar darbui, dažnai turintis atskirą turtą ir valdymo organus.

Darbų paskirstymas reikalauja tinkamo jų koordinavimo. Todėl darbus būtina dar ir vertikaliai paskirstyti. Žmonių darbo koordinavimas sudaro vadybos esmę. Organizacija savo tikslus įgyvendins tik tada, kai jie bus suderinti vertikaliuoju darbų paskirstymu. Todėl vadybstruktūra statiniu požiūriu – tai socialinės ekonominės institucijos žmonių išdėstymas, suprantamas atsietai nuo jų funkcijų arba hierarchija. Hierarchija – tai daugiapakopė organizacinė struktūra, kurios grandys, einant iš viršaus į apačią, sudaro griežtai reglamentuotas pavaldumo ir priklausomybės porganizacinė struktūra – tai visuma priemonių darbui suskirstyti į skirtingas užduotis ir šių užduočių vykdymą koordinuoti. Tai taip sutvarkytas vadovavimo lygių ir funkcijų bendradarbiavimas, kad organizacijos tikslų būtų siekama veiksmingiausiu būdu. Jos esmė – vienų vadovų ar padalinių pavaldumas kitiems. Su struktūra tampriausiai susietos dvi koncepcijos: darbo paskirstymo ir kontrolės.

Kiekviena organizacijos struktūra susideda iš individualių darbo vietų ir padalinių. Padalinys susideda tik iš individualių darbo vietų ir neturi kitų jam pavaldžių pavaldinių.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (3150 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dievmediss
  • Formalios ir neformalios organizacijos, jų skirtumai ir įpatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Formalios ir neformalios organizacijos, jų skirtumai ir įpatumai. (2011 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/formalios-ir-neformalios-organizacijos-ju-skirtumai-ir-ipatumai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 14:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo