Fosforas ir jo alotropinės atmainos


Fosforas ir jo alotropinės atmainos. Fosforas. Fosforas žmogaus organizme. Fosforo alotropinės atmainos. Baltasis fosforas(P4). Įdomus faktai apie fosforą. Baltojo fosforo gavimas. Cheminės ir fizikinės savybės. Raudonasis fosforas. Raudonojo fosforo naudojimas. Cheminės ir fizikinės savybės. Juodasis fosforas. Cheminės ir fizikinės savybės. Informacijos šaltiniai.

Pavienis fosforas neegzistuoja žemėje. Šiais laikais svarbiausiasis fosforo šaltinis yra fosfatinės uolienos, vadinamos apatitais, pavyzdžiui fluorapatitai. 3Ca3(PO4)2×CaF2.

Šiuo metu žinomos trys fosforo alotropinės atmainos: 1-Baltasis fosforas 2-Raudonasis fosforas 3-Juodasis fosforas.

Baltasis fosforas labai nuodingas (0,1 g – mirtina dozė suaugusiam žmogui).

Baltasis fosforas buvo naudojamas kaip ginklas I ir II pasauliniame kare.

Fizikinės savybės: Baltas, kietos būsenos (bet labai minkštas galima pjaustyti peiliu), lengvai užsiliepsnoja ore,nuodingas. Cheminės savybės: reguoja su metalais,.

Kaitinamas be oro maždaug iki 250°C temperatūros baltasis fosforas virsta raudonuoju fosforu. Raudonasis fosforas amorfinė medžiaga, tamsoje nešvyti ir savaime neužsiliepsnoja.

Fizikinės savybės: Raudonas, kietos būsenos (gana minkštas) Cheminės savybės:reaguoja su metalais.

Fizikinės savybės: juodas, kietos būsenos,laidus elektros srovei Cheminės savybės:reaguoja us metalais.

  • MS PowerPoint 922 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (468 žodžiai)
  • Deivydas
  • Fosforas ir jo alotropinės atmainos
    10 - 3 balsai (-ų)
Fosforas ir jo alotropinės atmainos. (2014 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/fosforas-ir-jo-alotropines-atmainos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:06
×