Fosforas referatas


Fosforo panaudojimas. Fosforo fizikines savybes. Fosforo savybes. Raudonojo fosforo fizikines savybes. Fosforas fizikines savybes. Fosforo cheminės savybės. Raudonasis fosforas. Fosforo panaudojimo sritys. Raudonojo fosforo panaudojimas. Fosforo poveikis zmogui.

Įvadas. Fosforo fizinės ir cheminės savybės. Fizikinės savybės. Baltasis fosforas. Raudonasis fosforas. Juodasis fosforas. Cheminės savybės. Fosforo oksidai ir fosforo rūgštys. Fosforo panaudojimas ir įtaka maisto pramonėje. Fosforo poveikis žmogaus organizmui ir gamtai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vandenyje tirpsta blogai, geriau riebaluose ir aliejuose. Labai gerai tirpsta benzene, anglies disulfide ir sieros dichloride.

Ore ̴ 40 ˚C t-roje lengvai užsidega, todėl laikomas vandenyje.

Kaitinimas kelias valandas 250-300 ˚C t-roje uždarame inde baltasis fosforas virsta raudonuoju.

Amorfiniai milteliai, kurių spalva būna nuo tamsiai rudos iki violetinės.

Ilgai kaitinimas amorfinis raudonasis fosforas virsta kristaliniu, kuris 416-423 ˚C t-roje sublimuoja.

Chemiškai aktyvus: jungiasi su daugeliu cheminių elementų (deguonimi, halogenais, siera, kai kuriais metalais).

Su vandeniliu sudaro fosfaną, su chloru- fosforo chloridus, su deguonimi- fosforo oksidus, su azotu- nitridus, su siera- sulfidus, su anglim- karbidą.

H3PO4 pasižymi visomis rūgštims būdingomis savybėmis, bet nepasižymi oksidacinėmis savybėmis.

Trūkstant fosforo blogai vystosi jaunų augalų šaknys, geltonuoja lapų pakraščiai, nesiformuoja žiediniai pumpurai, augalai trumpai ir negausiai žydi.

Dirvožemiai, kurie tręšiami tik mineralinėmis azoto, fosforo ir kalio trąšomis ir jeigu juose nėra organinių medžiagų liekanų, tai mikrobų, ypač bakterijų ir aktinomicetų, kiekis sumažėja.

Pažeidus mikorizinių grybų, esančių 95 % rūšių augalų šaknyse, veiklą didelėmis fosforo trąšų normomis silpnėja tirpaus fosforo atpalaidavimas iš organinių fosforo junginių (Svirskienė ir kt., 2002; Лобков, 1999;).

Fosfoto rūgšties naudojimas padarė teigiamą įtaką maisto pramonėje, tačiau turi ir neigiamo poveikio žmogaus organizmui.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 50 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (895 žodžiai)
  • Erika
  • Fosforas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Fosforas referatas. (2012 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/fosforas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:26
×