Fotoaparatas


Daugiau nei du milijonus kartų per dieną kur nors pasaulyje trekšteli fotoaparatas, ir padaroma nuotrauka. Tai momentinės nuotraukos, įamžinančios laimingas šeimos akimirkas, ir dramatiški naujienų vaizdai, reklaminės ir madų nuotraukos bei domentams skirti mūsų atvaizdai, taip pat iš palydovų erdvėje siunčiami planetos vaizdai ir daugybė kitų. Fotografija jau ir naudojama daugelyje sričių, ir visą laiką jų atsiranda vis kitų. Fotografijos istorija. Fotoaparatas. Kamera. Objektyvas. Užraktas. Vaizdo ieškiklis. Ryškumo nustatymo mechanizmas. Fotoaparatų rūšys. Plokšteliniai fotoaparatai. Plačiafilmiai fotoaparatai. Kinofilminiai mažojo formato fotoaparatai. Fotografavimo procesas. Eksponavimas. Ryškinimas ir fiksavimas. Negatyvas. Pozityvas. Projekcinis spausdinimas. Ryškinimas ir nuotrauka. Spalvotas filmas. Informacijos šaltiniai.

Pirmosios fotografijos buvo daromos šlifuoto metalo plokštelę padengiant šviesai jautriais chemikalais, bet vaizdas būdavo blyškus, pilkų sidabriškų šešėlių ir matomas tik tam tikru kampu. Dabar chemikalai paskleidžiami ant celiuliozės (plastiko rūšis) fotojuostos, ir nuotrauka gali būti nespalvota arba spalvota. Fotografijas galima daryti ir elektroniniu būdu ant kompiuterinių diskų statiniu vaizdo filmavimo aparatu. Tokias nuotr fotografija taip pavadinta, sujungus graikiškus žodžius photos (šviesa) ir grapho (rašau), ir, išvertus į Lietuvių kalbą, reiškia rašymą šviesa, atvaizdų darymą šviesa.

šviesos spinduliai, atšokę nuo kokio nors apšviesto daikto ir praėję pro objektyvą, sudaro fotografinės plokštelės (stiklo) arba filmo šviesai jautriame sluoksnyje nematomą slaptąjį atvaizdą, kuris po cheminio apdirbimo pavirsta matomu atvaizdu (sudarytu iš atvirkščių tonų) – negatyvu; iš negatyvo daromas ant šviesai jautraus fotografinio popieriaus atspaudas- pozityvas.

Fotoaparatų pirmtakai mena senus laikus, o pati fotografija išrasta 1820m. Pirmąjį žinomą fotografinį atvaizdą 1826m. Pavyko padaryti prancūzui žozefui niepsui, bet šis vaizdas buvo labai neryškus,o išlaikymas truko aštuonias valandas.

1839m. Kitas prancūzas luji dageras išrado būdą per kelias minutes gauti ryškias fotografijas sidabruotoje vario plokštelėje. Netrukus dagerotipija labai išpopuliarėjo darant portretus, bet taip buvo gaunamas vienintelis atvaizdas.

Negatyvo ir pozityvo principą, kuriuo dauginamos fotografijos,1841m. Išrado anglas vilijamas henris foksas tolbotas.

Iš pradžių fotografija domėjosi tik entuziastai. Fotoaparatai buvo didžiuliai, kiekvienai nuotraukai reikėjo neštis atskirą stiklo plokštelę ir apdoroti ją nešvariais chemikalais. 1888m. Amerikietis džordžas istmenas išrado fotoaparatą, vadinamą kodaku. Jis buvo mažytis ir lengvas, jam jau nebereikėjo plokštelių, nes viduje bu nors pirmoji fotonuotrauka buvo padaryta kiek mažiau negu prieš 150 metų, fotoaparatas yra daug senesnis išradimas.

Maždaug 1500 m. Pr. Kr. Kinai atrado, kad šviesa , patekusi į tamsų kambarį pro mažą skylutę, atspindi ant priešingos sienos neaiškius išorinio pasaulio pavidalus. Po daugelio amžių toks kambarys europoje buvo pavadintas camera obscura; lotyniškai tai reiškia užtemdytas kambarys .

17 amžiuje kai kurie dailininkai, įstatę į skylutę lęšį, kad vaizdas būtų ryškesnis ir šviesesnis, piešdavo tokių atspindžių eskizus.

  • Microsoft Word 704 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (2318 žodžiai)
  • Fotoaparatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Fotoaparatas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotoaparatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 22:42
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo