Fotocheminis Smogas skaidrės


Fotocheminis smogas. Smogas – ore tvyrančių teršalų migla. Atmosferos teršalai- azoto. Yra du smogo tipai redukuojantis ir fotocheminis. Fotocheminio smogo įtaka sveikatai. Ozonas sukelia sausą. Priedas Kasmet į atmosferą patenkantys teršalai (mln. Žemė – nuostabi.


Smogas – ore tvyrančių teršalų migla, kurią galime matyti paprasta akimi. Ji panaši į rūką, bet jos fizikinė priežastis yra šviesos sklaida oro teršaluose. Dažniausiai toks „teršalų rūkas“ susidaro virš pramonės centrų, didmiesčių, kai ilgesnį laiką nepučia vėjas ir nelyja. Oro srautai atmosferos apatiniuose sluoksniuose juda horizontalia kryptimi. Tokį judėjimą sąlygoja vėjo stiprumas ir kryptis. Jei vėjas yra pakankamai didelis, teršalai nesikaupia vienoje vietoje – jie yra išsklaidomi. Kalnuotose vietovėse arba daubose vėjo įtaka yra žymiai mažesnė, todėl smogas dažniau pasitaiko virš daubose įsikūrusių didmiesčių.

Atmosferos teršalai- azoto oksidas, anglies dioksidas angliavandeniai,- sukelia fotocheminį smogą.  Fotocheminis smogas susidaro virš didelių miestų ir pramonės rajonų, kuris susideda iš dūmų,automobilių deginių,dulkių,vandens lašelių. Smoge yra nuodingų junginių: anglies monoksido ir dioksido, azoto oksidų, švino junginių, kancerogeninių medžiagų. Susidaro, kai nėra vėjo ir kai užteršto oro sluoksniai nesimaišo,t.

Yra du smogo tipai: redukuojantis ir fotocheminis.

  • MS PowerPoint 3561 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (452 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Marija
  • Fotocheminis Smogas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Fotocheminis Smogas skaidrės. (2020 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotocheminis-smogas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 22:40
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo