Fotodiodai, šviesos diodai


Įvadas. Fotodiodai. Fototranzistoriai. Fototiristoriai. Optronai. Rezistoriniame optrone. Diodinius optronus. Tranzistoriaus optronus. Tiristoriniuose optronuose. Įvadas. Šviesos diodai. Didelės galios baltos spalvos šd. Didelės galios šviesos diodų privalumai ir trūkumai. Šviesos diodų lemputė. Konstrukcija. Išvados.


Fotodiodai gali dirbti dviem režimais: be išorinio įtampos šaltinio (fotoventiliniu) arba su išoriniu įtampos šaltiniu (fotodiodiniu). Pirmuoju atveju fotodiodas dirba kaip fotogeneratorius, transformuodamas šviesos energiją į elektrine energiją. Fotodiodinis režimas sudaromas prijungus prie fotodiodo įtampos šaltinį atgaline kryptimi. Jei išorinio šviesos srauto nėra, teka nestipri "tamsos srovė" ir fotodiodas nesiskiria nuo paprasto puslaidininkinio diodo. Apšvietus fotodiodą, teka fotosrovė, tiesiškai priklausanti nuo šviesos srauto dydžio.

Fotonai tranzistoriaus bazėje generuoja krūvininkų poras, kurias kolektorinė sandūra difunduoja taip pat kaip fotodiode. Tada didėja emiterio srovė, o tai didina ir kolektoriaus srovę. Fototranzistoriaus išėjimo charakteristikos panašios į tranzistoriaus, įjungto pagal schemą BE, tik charakteristikų pobūdis priklauso nuo šviesos srauto Φ vertės Fototranzistoriai naudojami automatinėse schemose, kino ir fotoaparatūroje ir kt.

Fototiristoriai gali būti valdomi šviesos srautu, panašiai kaip trinistorius valdomas valdančiąja įtampa. Kuo didesnis šviesos srautas veikia tiristorių, tuo mažesnei įtampai esant atsidaro tiristorius. Tiristoriui atsidarius, įtampos kritimas jame tampa nedidelis ir beveik visa įtampa krinta ant apkrovos rezistoriaus a R .

Kai kurių didelės galios ŠD srautas gali siekti net 1000lm(liumenai), tačiau jie turi ir trūkumų. Vienas iš pagrindinių yra tai, jog tokie ŠD stipriai kaista ir jiem reikia santykinai didelių radiatorių, ar kitokių aušinimo sistemų.

Vienas didžiausių šviesos diodų privalumų – tai jų taupumas.

  • Elektronika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1571 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1101 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Fotodiodai, šviesos diodai
    10 - 4 balsai (-ų)
Fotodiodai, šviesos diodai. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotodiodai-sviesos-diodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:18
×