Fotografija istorija ir nauda šiais laikais


Fotografijos atsiradimas ir raida. Fotografijos galia. Fotografija reikalinga liudyti. Fotografija – įrodymas. Stebinti – vienas stipriausių fotografijos bruožų. Išvados. Literatūros sąrašas.


Be fotografijos šiuolaikinį pasaulį būtų sunku įsivaizduoti. Ji supa mus visur kur tik eitume. Vitrinose, restoranuose, parodose, knygose ir net danguje ant lėktuvų šonų. Taip pat mes neįsivaizduojame kokios nors kelionės be fotoaparato. Bet niekada nesusimąstome kam apskritai fotografija reikalinga, kokią iš jos nauda. Aš fotografuoju jau 6 metus. Laikau ,tai hobių, nes nesimokiau to atlikti profesionaliai, bet visada norėdavau. Susidomėjau fotografija, kai pamačiau vienos buvusios mokinės fotografijų parodą mano vidurinėje mokykloje. Nuotraukose buvo pavaizduota gamta iš įvairiausių pusių. Privertė pažvelgti į pasaulį iš kito kampo. Tada ir pajaučiau pirmąją fotografijos galią asmeniškai. Todėl atlikau šį savarankišką darbą įkvėpta asmeniškos patirties ir žurnalo „National Geographic“ Lietuva, 2013m. leidinio, kuriame buvo atskleistos pagrindinės fotografijos galios. Mano tikslas yra įvertinti ir pateikti šiuolaikinės fotografijos visuomenine naudą ir įtaką, priminti jos atsiradimo istorija, bei raida.

Fotografija turėjo kelis pradininkus vienu metu. Pirmuoju galima būtų laikyti Leonarda da Vinči, kuris apie 1500m. labai tiksliai aprašė ir nubrėžė camera obscura brėžinius. Lotyniškai, tai tamsusis kambarys. Pro maža skylute sklindanti šviesa į tamsios patalpos siena, suprojektuodavo apversta vaizdą.

  • Microsoft Word 5039 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1064 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Fotografija istorija ir nauda šiais laikais
    10 - 3 balsai (-ų)
Fotografija istorija ir nauda šiais laikais. (2017 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotografija-istorija-ir-nauda-siais-laikais.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 13:24
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo