Fotografija Judesio fiksavimas XIX a.


Judesio fiksavimas XIXa. Fotografija tiek įsipynė į mūsų gyvenimą. Fotografija, kaip gavimas realaus užfiksuoto vaizdo. Šiek tiek istorijos. Ši Carte de visite kamera buvo pirmasis žingsnis į judesio fiksavimą. Gimė jis 1830 m. Anglijoje. Tikrasis vardas – Edvardas Džeimsas Mageridžas. Edvardas Mjubridžas. (Eadweard MuybridgeM. Bandymas jam pavyksta panaudojus junginį iš 12 fotoaparatų išdėliotų palei bėgimo taką. Gautos nuotraukos buvo įtikinamas įrodymas. Viso Mjubridžas tyrimams su hipodrome šuoliuojančiu arkliu sugaišo 6 metus. Ne visiems žinoma. Tomas Ikinsas (Thomas Cowperthwaite EakinsIkinso mokslinis pasirengimas leido jam pastebėti. Ikinsas nepublikavo savo. Gimė 1830 m. Prancūzų fiziologas, išradėjas ir fotografas. Etanas-Žiulis Mare (Étienne-Jules MareyM. Mokslininkas publikavo paukščių skrydžio nuotraukas. Mare stebėjimai, kaip kinta paukščio sparno forma priklausomai nuo skrydžio greičio ir vėjo pasipriešinimo.

Ne visiems žinoma, kad Tomas Ikinsas, kuris šiandien žinomas, kaip vienas iš geriausių 19 amžiaus Amerikos dailininkų, taip pat buvo aistringas fotografas. Gimė 1844 m. Amerikoje, tačiau aukštumų siekė Europoje, Paryžiuje. Tiek fotografijoje, tiek dailėje jis stengėsi išgauti tikslumą ir tikroviškumą.

Ikinso mokslinis pasirengimas leido jam pastebėti, kad 12 arba 24 fotokameros negali tiksliai sekti judančio objekto greičio, judesių. Jis pasirinko lengvesnį ir tikslesnį metodą naudodamas 1 fotokamerą. Prieš jo fotokameros objektyvą sukosi diskas su anga, kuri leido gauti pilną seriją skirtingų vaizdų vienoje plokštėje. Ikinsas buvo įsitikinęs, kad stebėti vieną fazę pereinančią į kitą galima paprasčiau nei sekti nuotraukose skirtingus judesius, kuriuos fiksavo Mjubridžas keliomis kameromis. Ypatingą polinkį Ikinsas turėjo žmogaus kūno judesio fiksavimui, tai ir nulėmė jo susižavėjimą fotografija.

Ikinsas nepublikavo savo bandymų, tačiau 1884 m. Etanas-Žiulis Mare iš Prancūzijos, kurio sukurtą besisukančio disko mechanizmą, judančių objektų fiksavimui Ikinsas modifikavo, išpublikavo Ikinso nuotraukas, kuriose vaizduojamos apnuogintos figūros judėjimo fazės. Nei viena iš nuotraukų nesulaukė nė menkiausios pastabos ar pretenzijos iš visuomenės. Jis tęsė savo eksperimentus, fotografavo apnuogintus atletus ir pozuotojas, o taip pat ir šuoliuojančius arklius.

  • MS PowerPoint 940 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (747 žodžiai)
  • Giedrė
  • Fotografija Judesio fiksavimas XIX a.
    10 - 8 balsai (-ų)
Fotografija Judesio fiksavimas XIX a.. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotografija-judesio-fiksavimas-xix-a.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 08:43
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo