Fotografija postmodernistinėje kultūroje


Įvadas. Temos aktualumas – tema aktuali šiuolaikinei visuomenei, kuri yra įsiliejusi kultūrinėje bei kurybinėje veikloje, siekia tobulėjimo, inovatyvumo, savęs realizavimo idėjų. Temos tikslas – supažindinti skaitytoją su fotografijos aktualijomis, bei kaip fotografija susilieja su postmodernizmo kontekstu ir kaip jame vystosi fotografiniai metodai. Darbo uždaviniai. Naudotos literatūros apžvalga. Temos analizė – teoriniai pagrindai. Temos analizė – pavyzdžiai. Temos analizė – apibendrinimas. Literatūros sąrašas. Išvados.

Temos aktualumas – tema aktuali šiuolaikinei visuomenei, kuri yra įsiliejusi kultūrinėje bei kurybinėje veikloje, siekia tobulėjimo, inovatyvumo, savęs realizavimo idėjų. Darbo turinys taip pat aktualus auditorijai kuriančiai dizainą, tobulėjančiai meno srityje, palaikančiai postmodernizmo idėjas, besidominčiai fotografija ir jos vystymosi metodais bei perspektyvomis.

Temos tikslas – supažindinti skaitytoją su fotografijos aktualijomis, bei kaip fotografija susilieja su postmodernizmo kontekstu ir kaip jame vystosi fotografiniai metodai.

Darbo uždaviniai:

- Išstudijuoti nagrinėjamos temos turimą literatūrą;

Naudota literatūra šiam darbui yra mišri: lietuviškų knygų medžiaga, megėjiški straipsniai užsienio kalba bei moksliniai straipsniai apie postmodernizmą bei šio laikotarpio fotografiją rasti internetinėse duomenų bazėse.Literatūra iš skirtingų šaltinių leido pamatyti panašias ir tuo pačiu skirtingas nuomones apie tą pačią temą – postmodernizmą bei šio laikmečio fotografijos darbus.

Lietuviška literatūra bei straipsniai leido susidaryti bendrą vaizdą apie postmodernizmo laikotarpį, vyravusias ideologijas bei pagrindines mintis, o žmonių straipsniai internete padėjo pamatyti subjektyvias nuomones apie postmodernizmą bei pamatyti konkrečių fotografijos darbų, kurie yra panaudoti šiame darbe.

Postmodernizmo reikšmė. Nagrinėjant temą visų pirma pravartu išsiaiškinti postmodernizmo sąvoką. Postmodernizmas – nėra lengvai apibrėžiamas terminas, daugeliui jo prasmė neaiški, tačiau jis dažnai nusakomas kaip judėjimas, pakeitęs (tam tikrais atžvilgiais papildęs) modernizmą. Visgi naujojo judėjimo idėjos skyrėsi nuo pastarojo. Jei modernizmas sureikšmina tokius idealus kaip racionalumas, objektyvumas ir progresas, postmodernizmas asocijuojamas su skirtingumo, pasikartojimo, simuliakro, hiper-realybės koncepcijomis. Anot rašytojos Dalios Satkauskytės postmodernizmas kaip socialinis, kultūrinis reiškinys, tam tikra mąstymo paradigma paprastai siejama su vartotojų visuomenės susiformavimu po Antrojo pasaulinio karo, technologine revoliucija. Tai bendroji charakteristikų ašis, apie kurią sukasi galybė kitų daugiau ar mažiau konkrečių apibūdinimų: istorijos pabaiga, realybės ir subjekto išnykimas, pliuralumas etc [1] . Postmodernizmo judėjimo idėjos paplito XX amžiaus pabaigoje ir buvo naudojamos filosofijoje, architektūroje, literatūroje, dizaine ir mene (šioje vietoje „paliečiama“ ir fotografija).

  • Microsoft Word 233 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1591 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Fotografija postmodernistinėje kultūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Fotografija postmodernistinėje kultūroje. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotografija-postmodernistineje-kulturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 07:50
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!