Fotogrametrija konspektas


Dešifravimo skirstymas pagal tikslinę paskirtį. Pagal kilmę. Dešifravimas. Dešifravimo tikslai. Dešifravimo metodinių ir priemonių turinio veiksniai. Vykdytojų asmeninės savybės , atliekant aerofotnuotraukų ortofotografinių žemėlapių dešifravimą. Dešifravimo požymiai , demaskuojančios žymės , jų priklausomybė. Objektų forma. Nuo ko priklauso aerofotonuotraukoje objektų forma , tonas , dydis , pateikite pavyzdžių. Gamtinė ar antropogeninė. Objektų dydžiai. Apibūdinkite sąvoka „ tarpusavio ryšys “, pateikite pavyzdžių. Tarpusavio ryšis. Pagalbinė medžiaga sudarant dešifravimo sunkumo kategorijas. Sunkumo kategorijos Lietuvoje. Kokius objektus pirmiausia reikėtų dešifruoti. Fotovaizdo tonas priklauso nuo dangos pobūdžio. Grunto keliai gruntkeliai išsiskiria. Lauko ir miško keliai dešifruojami pagal. Geležinkeliai pasižymi. Suarta žemė arimai , kaip ir visos žemės ūkio naudmenos , pirmiausia išsiskiria. Pievos pasižymi. Kam reikalingos dešifravimo žymės. Kam reikalingi paruošiamieji darbai. Kokie darbai atliekami parengiamųjų paruošiamųjų darbų metu. Kam reikalingos sunkumo kategorijos. Melioracijos kanalai , jų atpažinimas. Kaip kaupiami parengiamieji darbai Kodėl geoobjektui parenkamas geokodas Geokodas. Kur gaunama medžiaga informacijos užnešimui parengiamųjų paruošiamųjų darbų etapui. Apibūdinkite sąvokas krintantis šešėlis ir savas šešėlis Šešėliai. Savas šešėlis. Pasėlių deklaravimas , skirstymas kategorijomis , blokai , blokų tikslumas ir dydžiai. Žemės blokas. Blokų kategorijos Dirbamos. Kitų naudmenų. Priskiriami mišriesiems blokams. Kosminiai vaizdai , jų skirstymas , panaudojimas ir kt. Kosminės nuotraukos yra penkių tipų. Automatinis dešifravimas valdomasis kontroliuojams ir nevaldomasis nekontroliuojams klasifikavimo metodai. Dešifravimas. Topografinis , Specialusis. Šakinis miškų žemės ūkio ekologinis - dirvožemio ,. , AFN dešifravimas gali būti.

Matoma informacija susieti su konkreciomis laiko ir erdves salygomis, panaudojant ivairius gamtinius ir funkcinius rysius tarp objektu, bei atmesti nereikalinga informacija.

Aeronuotrauku deformavimo metodiniu veiksniu ir priemoniu turini lemia informacija apie deformuojamus objektus, t. y. objektu charakteristikos, pavadinimai ir kt.

Gamtinė – tai tokia, kuri sukurta pačios gamtos. Antropogeninė – kai yra pakitusi dėl žmonių ūkinės veiklos.

Tiesioginėms vaizdumo žymėms priskiriama: objektų vaizdų forma ir dydis; bendras vaizdo fonas juodos ir baltos spalvos nuotraukose arba spalva – spalvotose nuotraukose, vaizdo tekstūra.

Demaskuojančios žymės – fizinės ir geometrinės jų atvaizdų savybės.

Aerofotonuotraukos medžiagoje objektai įgauna formą, priklausomai nuo perspektyvos dėsnių. Mūrinis kaminas, esantis aerovaizdo centre, įgauna taisyklingo skritulio formą, o būdamas toliau nuo centro įgaus nupjauto kūgio formą. Vien pagal objekto formą atpažinti (nustatyti) objektą sunku, nes skirtingi objektai gali turėti tą pačią formą. Forma yra viena iš pagrindinių žymių, padedančių atpažinti objektą. Pagal upės vagos formą galima spręsti apie vietovės geologinę sandarą, o iš salos formos ir sąnašų – nustatyti upės tekėjimo kryptį ir t.t. Objektų forma vaizde šiek tiek gali būti deformuota dėl vietovės reljefo, aerovaizdo posvyrio, centrinės perspektyvos klaidų.

Objektų forma nusako jų kilmę – gamtinė ar antropogeninė. Gamtinė – tai tokia , kur sukurta pačios gamtos. Antropogeninis – kai yra pakitęs dėl žmonių ūkinės veiklos.

Aeronuotraukų pagrindinės demaskuojančios žymės, pagal kurias atpažįstami dešifruojami objektai yra fizinės ir geometrinės jų atvaizdų savybės:

Aeronuotraukos medžiagoje objektai įgauna formą, priklausomai nuo perspektyvos dėsnių. Mūrinis kaminas, esąs aerovaizdo centre įgauna taisyklingo skritulio formą, o toliau nuo centro, įgaus nupjauto kūgio formą. Tik pagal objekto formą atpažinti (nustatyti) objektą sunku, nes skirtingi objektai gali turėti tą pačią formą. Todėl forma yra viena iš pagrindinių žymių, padedančių atpažinti objektą. Pagal upės vagos formą galima spręsti apie vietovės geologinę sandarą, o iš salos formos ir sąnašų – nustatyti upės tekėjimo kryptį ir t.t. objektų forma vaizde šiek tiek gali būti deformuota dėl vietovės reljefo, aerovaizdo posvyrio, centrinės perspektyvos klaidų.

  • Inžinerija Konspektas
  • Microsoft Word 336 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2120 žodžiai)
  • Danguole
  • Fotogrametrija konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Fotogrametrija konspektas. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotogrametrija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:47
×