Fotogrametrija Praktinių ir laboratorinių darbų aprašymai


Aerofotonuotraukos projekto sudarymas. Aerovaizdų koordinavimo projekto sudarymas. Darbas nr. Darbas su stereoskopu. Akių bazė. Stereoskopo bazės plokštuma. Akių bazė. Stereoskopo bazės plokštuma. Jeigu aerovaizdus pasuksime į tą pačią pusę 90( kampu ir perstumsime taip, kad identiški taškai būtų linijose, lygiagrečiose akių bazei tai gausime nulinį stereoefektą.


Kiekvienas studentas gauna individualią užduotį ir topografinį žemėlapį su pažymėta teritorija kurioje reikia suprojektuoti aerofotonuotrauką. Aerofotografinė nuotraukos sudarymo schema:

Topografiniame žemėlapyje pažymėtoje teritorijoje nustatome objekto matmenis Lx ir Ly atitinkamai pagal lygiagretes ir meridianus. Maršrutus tikslinga orientuoti iš “rytų” į “vakarus” arba iš “vakarų” į “rytus”. Jeigu fotografuojama teritorija ne kvadrato formos, bet stačiakampio, tai tikslingiau maršrutus parinkti taip, kad jų skaičius būtų mažesnis.

1. Pirmiausiai nustatomas projektinis vidutinis fotografavimo (skridimo) aukštis H vidutinės fotografuojamosios teritorijos atžvilgiu pagal formulę:

Čia faf - aerofotoaparato židinio nuotolis (70, 100, 150, 200, 250 mm.); m – planuojamas oro fotonuotraukos mastelio vardiklis. Dažniausiai aerofotonuotraukos mastelis pasirenkamas atsižvelgiant į aerofotogrametrinės nuotraukos technologiją ir sudaromo topografinio žemėlapio (ortofotožemėlapio) mastelį ir nustatomas 2 – 5 kartus smulkesnis negu sudaromojo plano ar žemėlapio mastelis.

2. Topografiniame žemėlapyje randama fotografuojamosios teritorijos žemiausio ir aukščiausio vietovės taško altitudė Amax. , Amin. ir skaičiuojama vidutinės plokštumos altitudė Avid.

3. Projektuojamos išilginės px ir skersinės py aerovaizdų sanklotos. Rekomenduojam išilginę sanklotą parinkti lygią 60% aerovaizdo formato pločio. Skersinė sanklota kai aerovaizdų formatas l 23 iš 23 cm. lygi 40% , kai oro fotonuotraukos mastelis stambesnis nei 1:10000:

čia: h=(Amax.-Amin.) maksimalus fotografuojamo objekto taškų aukščių skirtumas

4. Skaičiuojama projektinė fotografavimo baze Bx arba atstumas tarp gretimų fotografavimo centrų maršrute:

Čia l – aerofotoaparato kadro rėmelio kraštinė mm; m – aerofotonuotraukos mastelio vardiklis.

Čia v – lėktuvo skridimo greitis km/val, kuris esti nuo 150 km/val iki 360 km/val.

1. Remiantis atliktais skaičiavimais topografiniame žemėlapyje pažymėtoje teritorijoje atidedame atstumus by ir raudona spalva išbrėžiame maršrutų ašis. Kraštiniai maršrutai objekto pakraščiuose projektuojami taip, kad už objekto ribų būtų ne mažiau kaip pusė maršruto pločio t.y. by/2. Aerofotonuotraukos maršrutų ašyse atidedami atstumai bx pagal Nm reikšmę taip, kad pirmas ir paskutinis aerovaizdų centrai būtų už objekto ribų per vieną bazės bx reikšmę.

2. A4 arba A3 formato popieriaus lape išbraižyti aerofotonuotraukos vykdymo schemą ir surašyti visus parinktus ir apskaičiuotus parametrus.

3. Visus skaičiavimus su formulėmis ir rezultatais surašyti į ataskaitos lenteles.

4. Parašyti nurodymus su pastabomis ir išvadomis dėl aerfotonuotraukos vykdymo.

1 - GPS antena; 2 - aerofotokamera su giroskopinio stabilizavimo įrenginiu; 3 - kompiuteris su automatine fotografinio skrydžių planavimo sistema ir GPS imtuvu; 4 - aeronavigacinė sistema su aerofotonuotraukos operatoriaus darbo vieta; 5 - skrydžio pilotų vietos; 6 - GPS referencinė stotis

  • Microsoft Word 4210 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2530 žodžiai)
  • Karolina
  • Fotogrametrija Praktinių ir laboratorinių darbų aprašymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Fotogrametrija Praktinių ir laboratorinių darbų aprašymai. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotogrametrija-praktiniu-ir-laboratoriniu-darbu-aprasymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 02:59
×