Fotogrametrijos mokomosios praktikos darbai


Įvadas. Aiškinamasis raštas. Arnoldo Petrėno pasiūlytas kontūrženklis. Dainoros leikienės pasiūlytas kontūrženklis. Vaišvydavos dalies žemės ūkio paskirties žemėlapis. Išvados. Literatūra.


Lauko dešifravimas. Lauko dešifravimo metu objektas vietovėje lyginamas su jo atvaizdu užfiksuotu aerofotografineme vaizde. Tai pats tiksliausias interpretavimo būdas, bet susietas su darbų sezoniškumu, didelėmis darbo sąnaudomis.

Kameralus interpretavimas. Tai būdas, kurio metu pagal fotovaizdą bei turimą papildomą informaciją objektas nustatomas darbo vietoje. Tai pigiausias, greičiausias, bet mažiausią tikslumą turintis būdas.

Kombinuotas interpretavimo būdas. Tai abiejų aukščiau paminėtų būdų junginys. Jo metu objektai nustatomi pagal fotovaizdą darbo vietoje, o tie, kurių paskirties nustatyti nepavyksta tikslinami vietovėje. Tai optimaliausias interpretavimo būdas.

Taip pat interpretavimą galima skirstyti pagal pagrindinius požymius. Dažniausiai naudojami ir laikomi interpretavimo požymiais yra objekto fotografinio vaizdo tonas arba spalva, forma ir šešėliai.

Objekto fotovaizdo tonas arba spalva yra vienas svarbiausių interpretavimo požymių, nors aerofotografinėse nuotraukose nepasižymi stabilumu ir priklauso ne tik nuo objektų spektrinio ryškumo, bet ir nuo apšvietimo, atmosferos sąlygų, objektų paviršiaus struktūros, fotografinių medžiagų, jų laboratorinio apdorojimo ir kitų veiksnių.

Pagal fotografinio vaizdo toną nespalvotose aerofotografinėse nuotraukose lengvai išskiriamos kai kurios naudmenos, vandenys, keliai, augmenijos plotai.

Spalva suteikia dar didesnes interpretavimo galimybes. Galima išskirti atskiras medžių rūšis, atpažinti pasėlius ir t.t

Ortofotoplanai plačiai naudojami interpretavimui ir digitalizavimui sudarant įvairaus mastelio skaitmeninius žemėlapius ir specializuotas duomenų bazes (kadastro, pasėlių deklaravimo ir t.t....).

  • Microsoft Word 1550 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1126 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vytautas
  • Fotogrametrijos mokomosios praktikos darbai
    10 - 2 balsai (-ų)
Fotogrametrijos mokomosios praktikos darbai. (2016 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotogrametrijos-mokomosios-praktikos-darbai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 18:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo