Fotogrametrijos mokslo apibrėžimas ir taikymo sritys


Fotogrametrijos mokslo apibrėžimas ir taikymo sritys. Fotogrametrinių matavimų rezultatai gali būti išreikšti. Pagal fotografavimui naudojamas technines priemones skiriamos šių tipų fotonuotraukos. Pagrindinė fotogrametrijos mokslo taikymo sritis.


Tobulėjant technologijoms bei techninėms priemonėms, atsirandant naujų fotogrametrijos mokslo šakų, keičiasi fotogrametrijos mokslo apibrėžimas. Fotogrametrija-tai mokslas ir technologija patikimai informacijai apie fizinius objektus ir aplinką kaupti, fiksuojant, matuojant ,interpretuojant fotonuotraukas ar fotografinius vaizdus, gautus fiksuojant elekromagnetinių bangų sklidimą ar kitus reiškinius.

Aerofotonuotraukos, kai Žemės paviršius fotografuojamas iš lėktuvų, sraigtasparnių ar oro balionų;

Povandeninės nuotraukos ,kai fotografuojama iš povandeninių laivų ar barokamerų nuleistų į vandenyno gilumą;

Antžeminės fotonuotraukos ,gaunamos fotografuojant nuo žemės paviršiaus fototeodolitais ar fotogrametrinėsmis fotokameros.

Pagrindinė fotogrametrijos mokslo taikymo sritis yra topografinių žemėlapių sudarymas. Fotogrametriniu būdu sudaromi skaitmeniniai žemėlapiai yra linijiniai arba ortofotografiniai Kita fotogrametrijos mokslo taikymo sritis yra geodezinio atramos tinklo sutankinimas. Fotogrametriniu būdu nustatytų taškų koordinatės taikomos topografinės nuotraukos geodeziniam pagrindui sudaryti , žemės sklypų riboženkliams koordinuoti ir kt.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (482 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Fotogrametrijos mokslo apibrėžimas ir taikymo sritys
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Fotogrametrijos mokslo apibrėžimas ir taikymo sritys. (2017 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotogrametrijos-mokslo-apibrezimas-ir-taikymo-sritys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:52
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo