Fotogrametrijos praktiniai darbai


Fotogrametrija praktikos ataskaita. Aerofotonuotraukų interpretavimas - žemės paviršiuje esančių objektų aptarimas bei atpažinimas pagal jų aerofotovaizdus. Ir kokybiniai rodikliai, bei atliekamas jų kartografavimas.


Išmokti taikant teorines žinias pagal indvidualius skaičiavimus suprojektuoti skrydžio maršrutus bei sudaryti skrydžio projekto aiškinamąjį raštą.

3. Projektinės išilginės p ir skersinės q aerofotografinių vaizdų sanklotos procentais:

Projektuojama aerofotografija yra skirta topografinio žemėlapio sudarymui. Skrydis turi būti atliktas vėlyvą rudenį, dėl aiškiai matomų ribų, miško keliukų, kurių neužstoja medžių lapai. Aerofotografavimo darbams tinkamiausias laikas tarp 11 ir 13h, dėl to, kad tuo metu aukštų objektų šešėliai būtų patys mažiausi. Darbų vykdymo diena turi būti saulėta, be debesų žemesnių už skridimo aukštį. Skrydžiui atlikti reikalingas sraigtasparis, skaitmenine aerofotokamera. Aerofotografavimo darbams atlikti turi būti parengta skaitmeninė aerofotonuotrauka, kurios fotografavimo kadro dydis yra 23x23 cm., o židinio nuotolis 250mm. Apsoliutinio skrydžio aukštis yra 454,8m. Nukrypimas nuo apsakičiuoto aukščio yra 10%. Teritorijai išskraidyti yra suprojektuoti 9 skrydžiai, tarp jų atstumas 283,6m., o maršruto nuokrypio nuo tiesios linijos riba yra 3O fotografavimo metu. Aerofotografinių vaizdų išilginė sanklota 64,5 % , skersinė sanklota 38,35%, o leistinas nuokrypis 5%. Apžvalginis montažas projektuj nereikalingas. Projektas yra skubus, kuris bus padarytas per 1 mėn. Projekto atlikimo pradžia 2017.09.28.

Pradedant darbą buvo nustatya, jog dviejų fotografinių nuotraukų dalis teritorijos yra nufotografuota ta pati. Tarp fotografinių vaizdų 35 ir 20 yra skersinė sanklota, kadangi sanklota tiesesi šiaurės pietų kryptimi, sanklotos dydis nera santykinai didelis apie 31% ir jų numeriai yra negretimi.

  • Microsoft Word 104 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1250 žodžiai)
  • Kolegija
  • Joana
  • Fotogrametrijos praktiniai darbai
    10 - 1 balsai (-ų)
Fotogrametrijos praktiniai darbai . (2018 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotogrametrijos-praktiniai-darbai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 13:35
×