Fotopletizmografija


Įvadas. Teorinė dalis. Fotopletizmografija. Pulsoksimetras. Žmogaus audinio šviesos sugertis. Raudonos ir infraraudonos šviesos charakteristika. Filtrų naudojimas. Fotopletizmografo sensoriai. NI ELVIS darbo stoties panaudojimas. Tiriamoji dalis. Metodika. Fotosensoriaus prigimtis. Fotopletizmografo kūrimas. Rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.


XXI amžiaus žmogus labiau rūpinasi savo sveikata ir dažnai eina pas gydytojus sveikatos patikrinimui. Kaip ne keista dauguma žmonių turi savo namuose kraujo spaudimo matavimo aparatus. Pastovus aukštas spaudimas ir pulsas perspėja apie širdies sutrikimus. Taip pat pulso matavimas naudojamas melo atpažinimui. Žmogus, kuris nemoka kontroliuoti savo būsenos, dažniausiai turi padidinti pulsą. Vienas iš seniausių ir geriausių širdies ritmo matavimo prietaisų yra fotopletizmografas.

Pati fotopletizmografija yra naudojama tirti periferinei kraujotakai. Šis metodas grindžiamas skirtingomis audinio ir juo tekančio kraujo šviesos sugėrimo savybėmis. Fotopletizmografas yra išgaunamas naudojant oksimetrą, nes jis apšviečia odą ir matuoja šviesos sugėrimo pakitimus. [1]

Šiuolaikinė medicina siekia geresnių ir tikslesnių rezultatų gavimų būdų, kad būtų kuo tiksliau įvertinama žmogaus sveikatos būklė. Kadangi daug investuojama į medicinos klestėjimą, leidžia greitai ir tiksliai diagnozuoti susirgimus, nepadarant žalos ir išsaugant sveikatą. Žinoma, kad vis labiau siekiama paprastesnių, bet geresnių sprendimų susijusių su susirgimo nustatymų, taupant išteklius ir užtikrinant sveikatos priežiūros kokybę.

Darbo naujumas: Žmogaus širdies ritmo nustatymo metodas naudojant fotopletizmografą pradėtas naudoti jau nuo seno, juo vertinama tam tikrų susirgimų rizika ar galimos komplikacijos. Šis metodas plačiausiai taikomas anesteziologijos - reanimacijos skyriuose.

Darbo tikslas: Ištirti žmogaus ausies spenelio širdies ritmą, naudojantis LabVIEW programavimo kalbos virtualius instrumentus.

Tyrimo objektas: Žmogaus ausies spenelis, virtuali programavimo kalba LabVIEW (Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench) bei ausies spenelio širdies ritmo registravimas.

Darbo uždaviniai:

Susipažinti ir išanalizuoti įvairia literatūrą, susijusią su darbo tikslo įgyvendinimu;

Pritaikyti žmogaus ausies spenelio širdies ritmo registravimo programą;

Užregistruoti žmogaus ausies spenelio širdies ritmo grafinį vaizdą;

Nufiltruoti ir išanalizuoti gautą rezultatą.

Fotopletizmografija (angl. photoplethysmograph) - tai audinių densitometrija (sugėrimas), matuojanti kraujo apytakos dinamiką. Ji yra naudojama tiriant periferinę kraujotaką. Fotopletizmografas (sutrumpintai PPG) organų tūrinis matavimo prietaisas, dažniausiai išgaunamas naudojant pulsoksimetrą, kuris apšviečia odą ir matuoja šviesos sugėrimo pakitimus. PPG dėka galima registruoti pulsines bangas ir pastovios dalies svyravimus. Daugiausia yra naudojama dviejų tipų fotopletizmografija - ausies spenelio ir piršto.

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 524 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2150 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Fotopletizmografija
    10 - 3 balsai (-ų)
Fotopletizmografija. (2016 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotopletizmografija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:09
×