Fotorezistoriaus (fr) tyrimas


Fotorezistoriaus (fr) tyrimas. Darbo tikslas. Susipažinti su įtaisų, pagrįstų fotoelektriniu reiškiniu, veikimu, parametrais ir charakteristikomis. Darbo priemonės. Darbo aprašymas. Schema fotorezistoriui tyrti. Matavimų lentelės. Skaičiavimų lentelės. Grafikai. Kontroliniai klausimai. Kokiomis savybėmis pasižymi puslaidininkiniai fotorezistoriai? Kokie yra pagrindiniai žinyniniai fotorezistoriaus parametrai? Kaip atrodo FR charakteristikos? Kaip fotorezistoriaus parametrus apskaičiuoti iš šviesinių ir VACh? Kur taikomi fotorezistoriai? 9 Išvados. Literatūra.

Išmatuojame šviesinių charakteristikų If = f(Ef) duomenis, kai Uf = const.

Duomenis surašome į 1 lentelę. PASTABA. If ir Uf – atitinkamai fotorezistoriaus įtampa ir srovės stipris, Ef – fotorezistoriaus apšvieta.

Gauname fotorezistoriaus VACh If = f(Uf), kai Ef = const.

Kj =If/Uf·Ef , [μA/mV·lx]. Į lenteles surašome turimus duomenis. Atlikę skaičiavimus, gautus rezultatus surašome į lenteles (skaičiavimo pavyzdys pateiktas žemiau). Atlikus šiuos veiksmus suskaičiuojami savitojo jautrio( Kj )vidurkiai, atskirai Ef reikšmei.

Puslaidininkiniai fotorezistoriai, pagrindinė savybė yra keisti varžą, veikiant šviesos srautui. Į grandinę jis jungiamas nuosekliai su įtampos šaltiniu ir varža.

Jo parametrai yra: jautrumas, tamsinė varža, tamsinė srovė, šviesinė srovė, darbo įtampa, leistina sklaidomoji galia.

1 šviesinė If = f(Ef), kai Uf = const (1 grafikas)

2 voltamperinė If = f(Uf), kai Ef = const (2 grafikas)

Galime apskaičiuoti specifinį jautrį pagal formulę Kj =If/Uf·Ef , [μA/mV·lx]. Be to iš grafiko galime rasti esant tam tikrai srovei kokia bus įtampa arba šviesos srautas

Fotorezistoriai taikomi aptikti infraraudonuosius spindulius. Ši savybe taikoma nuotolinio valdymo sistemose, gatvivių apšvietimo sistemoje ir kt.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 101 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (785 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Fotorezistoriaus (fr) tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Fotorezistoriaus (fr) tyrimas. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotorezistoriaus-fr-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:24
×