Fotosintezė klasės darbas


Koks junginys panaudojamas fotosintezeje patenka i lapa?. Fotosinteze namu darbu uzduotis. Paaiškinkite, kodėl elodėjos šakelė buvo pamerkta į sodos tirpalą, o ne į paprastą vandenį.

Fotosintezė Literatūra Sylvija. Mader. I knyga. Užrašykite fotosintezės reakcijos lygtį formulė ir paaiškinimas žodžiu. Fotosintezės reikšmė gyvajam pasauliui. Kas tai yra Kalvino ciklas 7 Schemoje pavaizduotas lapo skersinis pjūvis. Kokia raide pažymėta lapo dalis , kurioje fotosintezė vyksta intensyviausiai. Koks tai audinys ir kokios jis spalvos. Trumpai paaiškinkite , kaip vanduo patenka į sausumos augalų lapus. Per ką į augalo lapą patenka deguonis ir kitos dujos. Koks junginys , panaudojamas fotosintezėje patenka į lapą pro žioteles ir koks susidaręs junginys pro jas išsiskiria. Paaiškinkite , kodėl elodėjos šakelė buvo pamerkta į sodos tirpalą , o ne į paprastą vandenį. Namų darbai Fotosintezė I struktūrinė užduotis. Struktūrinė užduotis Atsakydami į klausimus naudokitės duotu paveikslėliu Kokias medžiagas žymi Nr. Kuo fotosintezės procesui svarbi medžiaga , pažymėta Nr. Iš kur į lapą patenka Nr. 2 pažymėta medžiaga ir kam ji naudojama fotosintezės procese. Kam reikalinga medžiaga Nr. ? III struktūrinė užduotis. Lapo dalis V struktūrinė užduotis Atsakydami į klausimus naudokitės duotu paveikslu. Kuris grafikas vaizduoja fotosintezės reakcijos greičio priklausomybę nuo anglies dioksido , o kuris nuo temperatūros. Atsakymą pagrįskite. Kaip augalai prisitaiko prie nepalankių aplinkos veiksnių poveikio fotosintezei. Kada ir kodėl kylant temperatūrai fptosintezės reakcijų greitis ima mažėti.

4. Kokiuose augalų organuose, audiniuose ir ląstelių organoiduose vyksta fotosintezė? Kodėl žmogus negali vykdyti fotosintezės?

7.5. Koks junginys, panaudojamas fotosintezėje patenka į lapą pro žioteles ir koks susidaręs junginys pro jas išsiskiria?

Stebėti, kaip žalias augalas išskiria O2, gerai tinka vandens augalas elodėja. Į stiklinį indą įpilame kambario temperatūros 0,1 % geriamosios sodos tirpalo. Toks tirpalas yra CO2, šaltinis vandens augalui. Elodėjos šakelė pamerkiama į tirpalą, nupjaunama viršūnėlė (tuomet O2 susitelkęs stiebo tarpuląsčiuose, pasišalins). Ant augalo užmauname apverstą mėgintuvėlį, pilną vandens.

Augalą apšvietus, netrukus pradeda skirtis dujų burbuliukai. Tai fotosintezės rezultatas. O2, vandenyje tirpsta daug lėčiau negu CO2, todėl jis išsiskiria burbuliukų pavidalu. Išsiskyrusias O2 dujas galima surinkti į mėgintuvėlį ir ištirti chemiškai. Į mėgintuvėlį įkišus smilkstantį degtuką. pasirodo liepsna. O2 palaiko degimą, taigi įrodoma, kad iš elodėjos išsiskyrusios dujos yra deguonis.

Be to, parinkus skirtingą apšvietimą ar pakeitus kitas sąlygas bei suskaičiavus, kiek burbuliukų išsiskiria iš nupjauto stiebo per tam tikrą laiko vienetą, galima stebėti fotosintezės intensyvumo pokyčius (kuo daugiau burbuliukų išsiskiria per tam tikrą laiko vienetą. tuo fotosintezė intensyvesnė).

1. Apšviestumas. Fotosintezės reakcijos prasideda esant silpnam apšviestumui. Jam didėjant, fotosintezės intensyvumas iš pradžių taip pat didėja, bet vėliau pasiekiama riba, kai, didinant apšviestumą, fotosintezė nespartėja. Įvairių augalų ši riba skiriasi, todėl, atsižvelgiant į skirtingą šviesos poreikį, augalai skirstomi į šviesiamėgius (ąžuolas, pušis) ir unksminius (eglė, paparčiai).

  • Microsoft Word 1131 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (900 žodžiai)
  • Ieva
  • Fotosintezė klasės darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Fotosintezė klasės darbas . (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotosinteze-klases-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 02:45
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo