Fotosintezė pamokos planas


Pamokos tema. „Fotosintezė“. Pamokos tikslas. Supažindinti mokinius su fotosintezės shema, nurodyti, kokios medžiagos reikalingos šiam procesui. Ugdymo(si) uždaviniai. Žinių. Žinos, kad forotintezei augalai naudoja vandenį, anglies diokdidą bei saulės energiją. Žinos, kuriose augalų dalyse vyksta fotosintezė. Gebėjimų. Gebės paaiškinti fotosintezės schemą, nurodydami, kad jai vykti reikalinga šviesos energija, anglies dioksidas, vanduo, o jos metu susidaro maisto medžiagos ir išsiskiria deguonis. Gebės remiantis pavyzdžiais paaiškinti, kad augalai naudodami šviesos energiją gamina maisto medžiagas ir todėl vadinami gamintojais, o visi kiti organizmai minta kitų pagamintu maistu ir vadinami vartotojais. Nuostatų – suvoks, fortosintezės įtaka visuomenei ir gamtinei aplinkai. Ugdomos bendrosios kompetencijos. Temos sąvokos. Pamokos eiga.

Rodomas augalo lapas ir aiškinama, kaip augalo mitybai reikalingos medžiagos patenka į lapą.

Augale esnatis chlorofilas augalui suteikia žalią spalvą, taip pat jis sugeria saulės šviesą. Anglies dioksidas (dujos) į lapą patenka pro lapo angeles – žioteles. Vanduo pro šaknis, stiebą patenka į lapus. Vysktant šiai rekcijai pasigamina angliavandeniai ir deguonis.

Mokiniams pro mikroskopą rodomas žiotelės.

Įvirtinimui per internetinę prieigą: http://mkp.emokykla.lt/gamta5-6/lt/mo/687/#grotuvas

Rodoma demonstracija, kaip vyksta fotosintezė.

Per internetinę prieigąhttp://mkp.emokykla.lt/gamta5-6/lt/mo/1045/#grotuvas

atliekamas laboratorinis bandymas.

Mokinių paprašoma apžiūrėti biologijos kabinete esančius augalus, ir pasakyti, kaip išsidėstę jų lapai.

Mokiniams paaiškinama, kad toks augalų išsidėstymas vadinamas – mozaikišku lapų išsidėstymu. Lapai išsidėsto neužstodami vieni kitiems saulės šviesos, kad kiekvienas lapas gautų šviesos.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (938 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Fotosintezė pamokos planas
    9 - 1 balsai (-ų)
Fotosintezė pamokos planas. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotosinteze-pamokos-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:09
×