Fotosintezė skaidrės


Fotosintezė ppt. Skaidres apie fotosinteze. Kaip vyksta fotosinteze. Energija skaidres. Skaidriu projektas apie energija. Fotosinteze powerpoint. Fotosintezes skaidres. Fotosinteze pristatymas. Ekosistema ppt. Skaidrės šviesos energija.

Šviesos fazė. Tamsos fazė. Kaip vyksta orgranų tilakoiduose.

Tai reiškinys, kai augalai kaupia saulės energiją ir ją panaudoja reakcijoms, kurių metu iš anglies dioksido ir vandens susidaro gliukozė ir deguonis.

Fotosintezė vyksta tik tose ląstelėse, kuriose yra cloroplastų. Iš tokių ląstelių sudaryti lapai, todėl jie laikomi augalo fotosintezės organais.

Visas fotosintezės procesas susideda iš dviejų fazių: šviesos ir tamsos.

Vyksta orgranų tilakoiduose. Šviesos fotonai sąveikauja su chlorido molekulėmis, kurios pereina į aukštesnį energijos lygmenį - ,,sužadintą’’ būseną. Sužadintų molekulių energija veikia vandens molekules ir vyksta fotosintezė – vandens skaidymas šviesos energijos dėka, kurios pasekmė – molekulinio deguonies išsiskyrimas. Šviesos energiją lemia atp susidarymą iš adp.

  • MS PowerPoint 4487 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių
  • Ingrida
  • Fotosintezė skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Fotosintezė skaidrės. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/fotosinteze-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 22:11
×