Fototerapija


Kvarco lempa odai. Fototerapine lempa. Kvarco lempos poveikis. Kvarco lempos odai gydyti. Fototerapinės lempos. Fototerapijos zala. Kvarco lempos. Kvarco lempos žala. Uva lempa žvynelinė. Uv lempa odai.

Fototerapija - gydymo metodas, kurio metu gydymui naudojami ultravioletiniai (uva ir uvb) spinduliai monoterapija ar kombinacijose su medikamentais. Poveikis odai. Depresija. Neišnešioti naujagimaiai. Galvos skausmų priepuoliai. Kontraindikacijos. Literatūra.

Nuo senų laikų gydymui ultravioletiniais spinduliais buvo taikomos kvarco lempos, tačiau jos ne tik gydė, bet ir turėjo nemažai trūkumų. Kvarco lempos skledžia per daug plataus spektro spindulius, kurie sendina, sausina odą, skatina vėžio atsiradimą. Tokios lempos skleidžia kenksmingą ultravioletą c, tad mokslininkai bandė selektyvinti spindulius. Jiems pavyko sukurti aparatą, kuris dabar naudojamas soliariumuose, bet jo skleidžiami spinduliai skverbiasi giliai į odą.

Pasaulyje jau plačiai taikomas ultravioletinių spindulių aparatas, sukurtas taip, kad skleistų b spindulius, veikiančius tik odos paviršių ir padedančius gydyti odos ligas, tokias, kaip žvynelinę, atopinnaudojami 780-1400 nm bangos ilgio ir spinduliai, juos skleidžia kaitinimo lempos. Šiluma prasiskverbia iki cm. Nuo šilumos išsiplečia kraujagyslės, greitėja kraujo ir limfos apykaita, mažėjskiriami a (400-315 nm), b (314-280 nm), c (trumpabangiai 279-100 nm) uv spinduliai. Uv spinduliai į audinius įsiskverbia 0,1-1 mm, a ir b spinduliai dalyvauja vit. D sintezėja, c spinduliai ardo vit. D, veikia bakteriocidiškai ir bakteriostatiškai.

Uv spinduliams veikiant ilgiau (8-12 val. ) atsiranda eritema. Eriteminės dozės mažina uždegimą desensimanoma,kad veikia šiluminė energija, šviesos smūgis, elektromagnetinis laukas. Dėl šio poveikio aktyvinamos ląstelės fermentinės sistemos,, gausėja atf, aktyvinami antinksčiai (daugėjafoto atjaunėjimas (atstato odą po žalos, kurios priežastis – uv spinduliai ir senyvas amžius, ir suteikia jai stangrumo, gaivumo ir spindesio).

- raukšlės ( stimuliuoja kolageno gamybą, užpildo ir sušvelnina raukšles, padidina odos elastingumą)- užsikimšusi ir hiper-seborejinė oda ( sumažina riebalines sankaupas, džiovina odą, sutraukia poras, sustangrina gilius audinius).

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (716 žodžiai)
  • Kolegija
  • Fototerapija
    10 - 2 balsai (-ų)
Fototerapija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fototerapija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 09:41
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo