Francas Šubertas


Francas Šubertas. F. šuberto gyvenimas. tėvo ir sūnaus nesantaika. Keistas mokytojas. Grafo Esterhazio rūmai. Šubertas moko grafaitę dainuoti. Gyvenimas tarp draugų. Foglis atlieka F. Šuberto dainas. “Šubertiada” Vienoje, Austrija. Šuberto įnašas romantizmo epochos muzikinei kūrybai. Kamerinė kūryba. Daina – svarbiausias Šuberto kūrybos žanras. Vokaliniai ciklai. Muzikos klausymas. Pamokos apibendrinimas. Geros. dienos. .

Šubertų giminėje gyvavo tradicija dirbti mokykloje. Groti smuiku ir fortepijonu išmokė tėvas. Berniukas nuo mažens muzikavo kartu su savo šeima. Būdamas vienuolikos metų tapo rūmų kapelos dainininku.

Nemėgo mokyklinės uniformos. Vertino savo draugus. Buvo nepaprastai gabus muzikai( nuo antrojo smuiko iki dirigento). Mokėsi ir pas griežtąjį italą Saljerį, pas kurį mokėsi ir Liudvikas van Bethovenas.

Užsiėmė kompozicija. Ryte sukurtas kūrinys – vakare jau skambėdavo rūmų salėje. Tėvas buvo pasipiktinęs šia sūnaus veikla. Tėvas sūnų išvijo iš namų.

Kai kompozitoriui sukako 16 metų, jis privalėjo eiti karinę tarnybą, tačiau noro nebuvo nė lašelio. Na o norint neimti ginklo į rankas tebuvo tik viena išeitis -.

  • MS PowerPoint 3663 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (336 žodžiai)
  • Skirma
  • Francas Šubertas
    10 - 2 balsai (-ų)
Francas Šubertas. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/francas-subertas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 10:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!