Frančizė kaip verslo modelio forma


Įvadas. Franšizės modelio formos samprata. Franšizės verslo modelio teisinis reguliavimas Lietuvoje. Franšizės verslo modelio sąlygos. Franšizės verslo modelio motyvai ir rizikos. Išvados.

Apibendrinant, franšizė, kaip verslo forma, turi nemažai privalumų, kurie yra labai naudingi verslo plėtojimui bei geresnių verslo rezultatų siekimui. Nors ši forma pasižymi ir rizikomis, dažnai verslininkai renkasi būtent šią verslo formą dėl nemažai priežasčių, tokių kaip taikomos lengvesnės rinkodaros strategijos, franšizės davėjo pastovaus palaikymo, apmokymų, prekinio ženklo žinomumo, jau išvystos visos verslo strategijos franšizės davėjo ir kt.

Franšizė, kaip verslo forma, yra unikali savo teisiniu reglamentavimu bei įvairiais teisiniais niuansais, kurie turėtų būtų atidžiai išnagrinėti franšizės gavėjų. Norint Lietuvoje pradėti verstis būtent šia verslo forma, yra taikomos tam tikros sąlygos, kurios apriboja franšizės gavėjų teises. Tokiai verslo formai yra taikomi unikalūs mokesčiai, sutartys sudaromos ribotam laikotarpiui, pasirinktos teritorijos bei nuolatinė pareiga atsiskaityti franšizės gavėjui savo pasiektus rezultatus. Šiame darbe buvo iškelti šie uždaviniai:

1)Pristatyti franšizės sampratą, kas tai, kada ir kaip naudojama.

2)Įvertinti franšizę iš teisinės perspektyvos, kokia jos vieta, kaip naudojama verslo teisėje.

3)Supažindinti su franšizės sąlygomis, pagrindiniais sutarties punktais

4)Apsvarstyti franšizės naudą ir trūkumus, kritiškas franšizės vertinimas iš abiejų atstovų pusių.

Tikime, kad visi keturi uždaviniai buvo įgyvendinti ir išanalizuoti, todėl galime teigti, jog tikslą - išnagrinėti franšizės verslo formos principus bei jos pliusus bei minusus - pasiekėme.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (2767 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jgri
  • Frančizė kaip verslo modelio forma
    10 - 8 balsai (-ų)
Frančizė kaip verslo modelio forma. (2015 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/francize-kaip-verslo-modelio-forma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:45
×