Franko B. ir Lilian M. Džilbretų nuopelnai vadyboje


Terbligai. Frankas ir lilian džilbretai. Frankas džilbretas. Franko dzilbreto biografija.

Įvadas. Klasikinės vadybos mokyklos samprata. Franko b. Ir lilian m. Džilbretų biografijos. Franko b. Biografija. Lilian m. Biografija. Franko b. Ir lilian m. Džilbretų gyvenimo partnerystė. Terbligai – darbo supaprastinimo esmė. Terbligų apibūdinimai ir paaiškinimai. Lilian m. Džilbret. Įžymusis džilbretų tuzinas. Kritinis žvilgsnis į franką b. Ir lilian m. Džilbretus. Išvados. Literatūra.

Šiandieniniame pasaulyje vadyba, kaip gana sudėtinga žmogaus veiklos sfera, užima tikrai svarbią vietą. Organizuodami ir valdydami žmonių grupes, vadovaudami joms, vadybininkai nukreipia šių grupių pastangas tikslinga kryptimi, siekiant užsibrėžtų rezultatų. Vienais ar kitais tikslais žmonėms susiburiant į įvairaus pobūdžio gana mažas ir paprastas ar labai dideles ir sudėtingas grupes, organizavimas, valdymas, vadovavimas, planavimas jau nuo seno turėjo didelę reikšmę, todėl vadyba tapo profesionalia veikla.

Būtent dėl to vadybos specialistai privalo ne tik gerai perprasti šiandieninius vadybos principus ir metodus, bet ir gerai žinoti šio mokslo atsiradimo istoriją ir patirtį. Norint sėkmingai taikyti naujausius šio mokslo pasiekimus, būtina žinoti, kaip keitėsi vadybos mokslinė mintis.

Taigi savo darbe aš pasistengsiu apžvelgti klasikinės vadybos mokyklos du atstovus, vyrą ir žmoną, kurie sudarė puikią komandą tiek darbe, tiek gyvenimefrankas b. Džilbretas gimė 1868 metais birželio dieną meine (jav valstija) jo tėvas buvo lengvųjų metalo dirbinių prekybininkas, todėl frankas nuo mažens buvo pripratęs prie sunkaus darbo ir taupumo. Kai jam buvo treji metukai, mirė tėvas, o našle likusi motina persikėlė gyventi į masačiusetsą, ten džilbretas lankė vietinę vidurinę mokyklą taip jis ruošėsi studijoms masačiusetso technologijos universitete. Nepaisant to, kad džilbreto stojamųjų egzaminų įvertinimai buvo geri, jis nusprendė nestudijuoti, o iš karto eiti dirbti mūrininko padėjėju.

Septyniolikos metų jis tapo statybininku padėjėju, tačiau jo pažanga buvo greita ir ryškiai pastebima. Kompanijoje, kurioje jis dirbo smarkiai išaugo pardavimai. Jis kartu lanke vakarinę mokyklą, kurioje jis gilino žinias apie statybų pramonę. 1885 – 1895 metais džilbretas greitai kilo karjeros laiptais ir tapo cecho viršininku, o būdamas dvidešimt septynerių metų jis jau buvo vyriausiu valdytoju.

Džilbretas nuo pat pradžių pasižymėjo ypatingai tobula statybos darbų organizacija, darbo laiko ir judesių tyrimais, suradimu paprasčiausių, tobuliausių ir trumpiausių judesių, taipogi nuovargio ir poilsio santykių tyrimais.

Jis išanalizavo visus mūrininko darbo judesius, vieną po kito pašalino nereikalingus, sutrumpino judesių kelią, pakeitė tempą, įvertino darbo įrankių reikšmę, išaiškino visų išorinių sąlygų įtaką darbo našumui, nuovargio pasireiškimui, pašalino kai kurias neigiamas įtakas ir pagaliau pasiekė tokių padarinių, kad iš pradžių jomis visuomenė nenorėjo tikėti.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2122 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lolita
  • Franko B. ir Lilian M. Džilbretų nuopelnai vadyboje
    10 - 3 balsai (-ų)
Franko B. ir Lilian M. Džilbretų nuopelnai vadyboje. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/franko-b-ir-lilian-m-dzilbretu-nuopelnai-vadyboje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:34
×