Franz Kafka metamorfozė


Franz kafka ,,metamorfozė”. Franz Kafka. (1883-1924). Vienas žymiausių XX a. “Katastrofų literatūros” rašytojų. Temos, problemos. Novelė “Metamorfozė” pasakoja apie tradicinės šeimos moralės nebuvimą ir ją pakeitusius egoizmą. Siužetas. Tai neįprasta istorija, pasakojanti apie tai. Pagrindiniai personažai. Gregoras Zamza – jaunas komivojažierius. Kūrinio idėja, vertybės. Meilė, supratimas, užuojauta – seniai visuomenės pamirštos vertybės. Naudingi žodžiai, posakiai iš knygos. “Ramūs ir apgalvoti veiksmai visada geriau už nevilties protūkius. Šaltiniai. Išvados. “Fantastiškai tikroviška” novelė atskleidžia niūrią kasdienybę.


Vienas žymiausių XX a. “katastrofų literatūros” rašytojų, austras, rašęs vokiečių kalba. Jo kūrybinis metodas dažniausiai apibūdinamas kaip “fantastiškas realizmas”. Savo kūriniuose dažniausiai nagrinėjo ieškojimo, tiesos, kovos, valdžios, kaltės, bausmės problemas.

Novelė “Metamorfozė” pasakoja apie: tradicinės šeimos moralės nebuvimą ir ją pakeitusius egoizmą, išnaudojimą, prievartą. staigų šeimos narių susvetimėjimą, kai vienas iš jų pasikeičia ir tampa “kitokiu”. sustabarėjusią visuomenę, kuri priima tik tuos, kurie telpa į jos pačios sugalvotus rėmus. Keliami klausimai Ar meilė, supratimas, atjauta jau seniai visuomenės pamirštos vertybės? Ar galima išgyventi neįsiliejus į visuomenės nustatytą ritmą?

Tai neįprasta istorija, pasakojanti apie tai, kaip komivojažierius Gregoras Zamza vieną rytą pabunda pavirtęs baisiu vabalu. Šeimos nariai vengia Gregoro po šitokios jo metamorfozės, slepia jį nuo kitų akių, gėdijasi jo ir stengiasi kuo greičiau nusikratyti.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 474 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (402 žodžiai)
  • Aidas
  • Franz Kafka metamorfozė
    10 - 8 balsai (-ų)
Franz Kafka metamorfozė. (2016 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/franz-kafka-metamorfoze.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 20:01
×