Frazeologizmai tinklaraščių kalboje


Frazeologizmu pavyzdziai. Frazeologizmus. Ivairus frazeologizmai. Frazeologizmai poezijoje. Frazeologizmai tipai. Tinklarasciu kalba. Frazeologizmai ir ju autoriai. Tinklarasciu analize. Frazeologizmu vartosena. Frazeologizmai viesojoje kalboje.

Įvadas. Frazeologizmų tinklaraščių kalboje teorinis pagrindimas. Tinklaraščio samprata. Tinklaraščio kalbos ypatumai. Frazeologizmų apibrėžimas ir pagrindiniai požymiai. Frazeologizmų klasifikacija. Tinklaraščių kalbos frazeologizmų praktinis pagrindimas. Analizės-tyrimo metodologija. Tinklaraščių kalbos frazeologizmų analizė pagal reikšmę. Tinklaraščių kalbos frazeologizmų analizė pagal komponentų ryšius. Tinklaraščių kalbos frazeologizmų analizė pagal funkcinius tipus. Lyginamoji analizė pagal tinklaraščio pobūdį. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Summary. Priedai.

Prieš dešimtmetį pasauliniame žiniatinklyje atsirado tinklaraščiai – viešieji internetiniai dienoraščiai. Pirmasis tinklaraštis 1994 metais buvo paskelbtas JAV naršytojo, o 2000 metais atsirado ir Lietuvoje. Šis interneto reiškinys dar nėra nuodugniai ištyrinėtas pagal kalbos ypatybes, vaidmenį visuomenės komunikacijoje ir poveikį lietuvių kalbos raidai, tačiau Miliūnaitės (2008) atliktas tyrimas apibūdina, koks gali būti tinklaraščio turinys, jo autoriai, kalbinės nuostatos ir kalbos požymiai. Užsienio mokslininkas Davidas Crystalas (2006) taip pat tyrinėjo tinklaraščius pagal kalbos požymius. Tinklaraštis priklauso viešajai ir laisvajai vartosenai, todėl yra prieinamas visiems ir galima rasti įvairių svetimybių naujadarų, žargonybių, svetimkilmių elementų, kurie skiriasi nuo dabartinės kalbos normų. Kadangi tinklaraščiai lyginami su žiniasklaida, juose galima rasti įvairių frazeologizmų, nes žmonės bendraudami juos aktyviai vartoja norėdami pabrėžti, pagyvinti vieną ar kitą mintį. Tai vaizdi raiškos priemonė, kurią tyrinėjo Jakaitienė (2009), Butkutė (2008), Marcinkevičienė (2001) ir kiti Lietuvių mokslininkai taip pat vienas iš užsienio šios srities mokslininkų Drešeris (1997). Šie kalbininkai pabrėžė svarbiausius frazeologizmų požymius, pagal kuriuos juos galima atskirti nuo laisvojo žodžių junginio ir išskyrė pagrindinius frazeologizmų kriterijus. Frazeologizmai kvalifikuojami pagal reikšmę, komponentų ryšius, funkciją ir kilmę. Darbe bus analizuojami tinklaraščių kalboje rasti frazeologizmai pagal požymius ir klasifikaciją ir lyginami pagal tinklaraščio pobūdį. Tinklaraščiai skiriasi autoriais ir turiniu, todėl bus lyginama frazeologizmų vartosena skirtinguose tinklaraščių įrašuose.

Darbo tikslas – išnagrinėti frazeologizmus tinklaraščių kalboje.

Darbo objektas – tinklaraščių kalbos frazeologizmai.

Darbo uždaviniai:

1.Aptarti tinklaraščio ir jo kalbos ypatumus.

2.Charakterizuoti pagrindinius frazeologizmų požymius ir klasifikaciją.

3. Išnagrinėti tinklaraščiuose rastus frazeologizmus pagal reikšmę, komponentų ryšius, funkcinius tipus ir tinklaraščio pobūdį.

4.Nustatyti frazeologizmų vartojimo reikšmes tinklaraščių kalboje.

Šiame darbe naudojami aprašomasis analizės metodas ir lyginamosios analizės metodas.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (8311 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Frazeologizmai tinklaraščių kalboje
    10 - 3 balsai (-ų)
Frazeologizmai tinklaraščių kalboje. (2012 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/frazeologizmai-tinklarasciu-kalboje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 03:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo