Frezavimas (2)


Namų darbas Užduoties lapas Užduotis. Ruošinio transportavimas į cechą. Ruošinio atpjovimas išlaikant matmenis. A įrankio medžiagos parinkimas. B įrankio parinkimas pagal GOST. C pjovimo režimo elementai ir mašininis laikas. A įrankio parnkimas. B įrankio medžiagos parinkimas. C pjovimo režimo elementai bei mašininis laikas. Naudotos literatūros sąrašas.


Technologinis maršrutas – tai tam tikra tvarka atliekama gamybinio proceso dalis, tiesiogiai susijusi su apdirbamo ruošinio matmenų, formos ar medžiagos savybių keitimu.

Tuo technologinis apdirbimo procesas ir skiriasi nuo gamybinio proceso. Į gamybinį procesą įeina ne tiktai procesai, tiesiogiai susiję su gaminamų detalių medžiagos, formos ir savybių keitimu, bet ir visi pagalbiniai procesai, susiję su visu gamybos procesu (tarpcechinis transportas, įrankių gaminimas ir galandimas, įrengimų remontas, techninė kontrolė, ruošinio plovimas, kontrolė, sandėliavimas).

Visų pirmą ruošinį reikia transportuoti į cechą. Mūsų ruošinys yra niekas kitas, bet juoduojo metalo (konstrukcinio plieno 45) liejinis. Tokie ruošiniai esant vidutiniaserijinei ir stambiaserijinei bei masinei gamybai formuojami specialiomis mašinomis panaudojant dažniausiai metalinius modelius.

Paprastai pradiniai ruošiniai yra didelių matmenų, todėl jiems transportuoti į cechą naudojami elektrokarai.

Transportavus ruošinį į cechą jam reikia suteikti gaminamos detalės formą paliekant tam tikrą sluoksnį užleidimui.

Užleidimas – medžiagos sluoksnis, paliekamas nuokrypių ir paklaidų kompensavimui, kurie atsiranda detalės gamybos procese. Pagrindinis tikslas – užduotos kokybės bei tikslumo užtikrinimas.

Mūsų detalės matmenys yra 200x40x20 mm, todėl pjauname ruošinį išlaikant matmenis 204x44x24 mm, t.y. paliekame po 4 mm iš kiekvieno šono užlaidai.

Šiam tikslui gali būti taikomi įvairūs būdai ir įrankiai, pvz diskinės frezos. Tačiau parenku labiausiai šiuo metu tokioms operacijoms paplitusį įrenginį – vandens srove pjovimo įrenginį (pav 1.02).

Pjovimo vandens ciurkšle technologijos esmė yra labai paprasta – vanduo tiekiamas vamzdžiais iš galingo siurblio į pjovimo galvutę ir, švirkšdamas iš jos, pjauna. Taciau tam reikia sudėtingos įrangos, naujų medžiagų ir technologijų, kadangi valdyti 200– 400 MPa vandens slėgį – sudėtingas uždavinys. Esant tokiam dideliam spaudimui, net ir mažiausias nutekėjimas gali sukelti

įranginių elementų erozija ir juos sugadinti. Todėl pjovimo galvučių gamybai naudojamos pačios kiečiausios medžiagos – brangakmeniai: safyras, rubinas ir deimantas. Skylutės skersmenys juose būna nuo 0,0016 mm iki 0,004 mm. Esant didžiuliam slėgiui, suspaustas vanduo, tekėdamas pro tokią mažą skylutę, įgyja didžiulį viršgarsinį greitį. Vyksta vadinamoji viršgarsinė medžiagos erozija: vandens srovės greitis (ne slėgis) suardo mikroskopines medžiagos daleles.

  • Microsoft Word 1185 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2000 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Frezavimas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Frezavimas (2). (2017 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/frezavimas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 22:23
×