Frezavimo proceso nagrinėjimas


Mechaninės , lazerinės ir kitokios gamybos technologijos Laboratorinis darbas Nr. Frezavimo proceso nagrinėjimas. Plokštumų frezavimas cilindrinėmis frezomis. Galinis plokštumų frezavimas. Galinio frezavimo , palyginti su cilindriniu , privalumai yra šie. Frezavimas prieš ir pagal pastūmą. Frezavimas cilindrinėmis frezomis prieš pastūmą. Frezavimas cilindrinėmis frezomis pagal pastūmą.


Darbo tikslas. Pagal pateiktą brėžinį apdirbti detalę frezavimo būdu ir nustatyti ar pagaminta detalė atitinka brėžinyje nurodytus reikalavimus.

Galinis plokštumų frezavimas. Atliekant galinį plokštumų frezavimą frezos ašis statmena apdirbtam paviršiui. Freza pjauna peiliukais, esančiais išoriniame frezos paviršiuje (pagrindinė pjovimo briauna), tuo tarpu pjovimo briaunos, esančios galiniame paviršiuje (pagalbinės pjovimo briaunos) nuo ruošinio apdirbamo paviršiaus nupjauna tik ploną drožlę. Galiniu frezavimu visuomet vienu metu pjauna daugiau dantų, mažiau kinta drožlės skerspjūvis, dėl trumpo įtvirtinimo freza labiau apkraunama, suteikiamos didelės pastūmos, tolygiai apkraunant stakles, pasiekiamas didelis našumas.

1.Vienu metu pjauna daugiau dantų, dėl to dirbama ramiau ir didesniu našumu.

6.Vidutiniškai drožlės storis hm gali sudaryti iki 90% pastūmos dančiui fz, tuo tarpu atliekant cilindrinį frezavimą tik nuo 15% iki 40%.

Frezavimas prieš ir pagal pastūmą. Cilindrinis ir galinis frezavimas pagal pastūmos ir pjovimo judesių kryptį skirstomas į frezavimą prieš ir pagal pastūmą.

Frezavimas cilindrinėmis frezomis pagal pastūmą. Frezuojant pagal pastūmą frezos apskritiminio greičio ir ruošinio pastūmos kryptys esti vienodos. Pradedant pjauti drožlės storis yra didžiausias ir frezos dantis gauna smūgį. Dėl kabliuko formos drožlės, smingant frezos dančiui, drožlės storis ir pjovimo jėga mažėja. Be to, kotine freza frezuojant kontūriniu frezavimu gaunamas gerai apdirbtas paviršius. Frezavimas pagal pastūmą naudingesnis ir ekonomiškesnis už frezavimą prieš pastūmą, tačiau frezavimo staklės turi turėti stalo pavaros sraigtą, kuriame panaikintas laisvumas tarp sraigto ir veržlės.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (859 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrejavas
  • Frezavimo proceso nagrinėjimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Frezavimo proceso nagrinėjimas. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/frezavimo-proceso-nagrinejimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:28
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo