Frustracija


Vaiku frustracija. Frustruoti. Frustracija psichologija. Įveikti frustraciją. Frustracija darbe. Tstas frustracijai ivertinti. Vaikystės frustracijos. Fustracija.

Patenkinti savo poreikius- sudėtingas dalykas. Poreikiai retai kada būna patenkinami lengvai ir greitai, žmogus susiduria su įvairiomis kliūtimis, trukdymais, priemonių stygium ir pan. Kliūtys poreikių patenkinimo kelyje vadinamos b l o k a i s. Tad galime kalbėti apie blokuojamą veiklą. Naudota literatūra.

Frustracija kyla tada, kai žmogus jau yra pradėjęs ką nors daryti ir kryptinga jo veikla yra blokuojama. Kuo arčiau tikslo, kuo labiau norima ir laukiama teigiamo rezultato, tuo didesnę frustraciją sukels blokavimas.

V a i k y s t ė j e , pernelyg griežto pratinimo prie švaros ir grasinimų nubausti už seksualinius troškimus padarinys- instinktyvių vaiko poreikių frustracija, kuri vėkiau gali virsti neurotiniu elgesiu.

K o n f l i k t a s s u a p l i n k a. Jei vaikui neleidžiama prieiti prie daiktų ir juos ištirti , vėliau dėl to gali susiformuoti destruktyvi agresija. Tėvams derėtų skatinti vaiką bendrauti su aplinka, nors nusivylimų jis neišvengs. Vaikas turi išmokti spręsti iškylančius konfliktus ir įveikti frustraciją. Frustraciją išmokstama įveikti, kai ankstyvoje vaikystėje draugiški ir supratingi tėvai padeda vaikui suprasti, kad ją galima išgyventi, kad realybė iš principo neneigia aš, o tik jį apriboja.

B r a n d a. Jei jaunas žmogus neužmezgė intymių (tai nereiškia-lytinių) santykių su kitu žmogumi iki brandos pradžios, vėliau tai vargu ar pavyks. Jis arba užsisklęs savyje, arba pasirinks stereotipinį formalų ryšį- be atvirumo, šolumos, spontaniškumo. Kartais jaunuoliai, neįgiję aiškios savivokos, ieško ryšių su kitu žmogumi. Dažniausiai tai baigiasi frustracija, nes neatradęs savęs žmogus nėra pasirengęs tokim pažymėtina, kad kliūtys poreikių tenkinimo kelyje gali būti ne tik faktiškos, tikros, bet ir įsivaizduojamos. Bet ir tada ne ką geriau.

Pats veiklos blokavimas ne visada sukelia frustraciją. Viską lemia reakcija į tą blokavimą. Frustracija pasireiškia veiklos turinio pakitimu. Ankstesnioji veikla jau nebetęsiama, daroma kažkas kita, dažniausiai labiau primityvu. Panagrinėkime tokį pavyzdį.

žydrūnas, ambicingas šešiolikmetis, yra miesto krepšinio komandos narys, mano tinkąs į Lietuvos rinktinę. Bet vienas dalykas įsivaizduoti žvaigžde, o kitas- siekti meistriškumo. Treneris žydrūno žaidimu nepatenkintas, pasako jam nemalonių pastabų, girdint kitiems komandos nariams, už kuriuos žydrūnas jautėsi pranašesnis. Tai yra smūgis jo prestižui. Po tokių pastabų žydrūnas bus susinervinęs, piktas. Galimas jo elgesys parodytas žemiau piešinyje.

Buvimas miesto krepšinio komandoje žydrūnui yra prestižo dalykas. Tad prestižo poreikio(1) tenkinime iškilo rimta kliūtis- blokas(2).

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (650 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beata
  • Frustracija
    10 - 2 balsai (-ų)
Frustracija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/frustracija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 01:57
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo