Frydrichas Nyče gyvenimo filosofija


Nyčės gyvenimo filosofija. Frydrichas nyčė filosofija. Friedrichas nyčė skaidres. Frydrichas nyčė linksmasis mokslas. Nyčės "gyvenimo filosofija". Nyčės testai. Nyčės gyvenimas. Frydrikas nyce skaidres. Frydrichas nyčė rasinys. Nyce filosofija.

Filosofijos referatas. Vienas žymiausių "gyvenimo filosofijos" kūrėjų Frydrichas Nyčė gimė 1844 m. Rekeno bažnytkaimyje, netoli Leipcigo. Jo tėvas Karolis Nyčė buvo pastorius, motina taip pat kilusi iš pastoriaus šeimos. (Savo autobiografijoje F.Nyčė rašo, kad jo protėviai buvę lenkų dvarininkai Nickiai, kontrreformacijos laikais, kaip protestantai, persikėlę į Vokietiją). Po tėvo mirties 1849 m. motina su vaikais persikėlė į Naumburgą, čia F.Nyčė pradėjo lankyti gimnaziją. Po ketverių mokslo metų (1858 m.) jis persikėlė tęsti mokslo į krašto mokyklą Pforte.


Vienas žymiausių gyvenimo filosofijos kūrėjų frydrichas nyčė gimė 1844 m. Rekeno bažnytkaimyje, netoli leipcigo. (savo autobiografijoje f. Po tėvo mirties 1849 m. Nyčė pradėjo lankyti gimnaziją. Po ketverių mokslo metų (1858 m. Gimnazijoje išryškėjo neeiliniai literatūriniai f. Nyčės gabumai, be to, jis gerai išmanė bibliją (šeimoje buvo auklėjamas protestantiškojo dievobaimingumo dvasia), vokiečių muziką, puikiai grojo fortepijonu. Baigęs gimnaziją 1864 m. Įstojo į bonos universiteto teologijos fakultetą, tačiau netrukus ėmė studijuoti klasikinę filologiją. Čia dvejus metus klausė istoriko a. Špringerio, filosofo f. V. Ričlio paskaitų. F. V. Ričliui persikėlus į leipcigą, paskui savo mylimą mokytoją išvyko ir f. Nyčė. Leipcige jis susidomėjo a. Šopenhauerio filosofija ir ją pamėgo. 1868 m. F. Nyčė susipažino su kompozitoriumi r. Vagneriu, kuris padarė jam didžiulę įtaką. Kadangi dar būdamas leipcigo universiteto studentu f. Nyčė parašė nemaža kvalifikuotų mokslo darbų apie teogindą, simonidą, diogeną laerietį, f. V. Ričilis pasiūlė jam klasikinės filologijos profesoriaus vietą bazelio universitete. Išlaikęs egzaminus ir gavęs daktaro laipsnį už savo studentiškus darbus, jis persikėlė į bazelį. Čia priėmė šveicarijos pilietybę. Kilus vokietijos - prancūzijos karui, f. Nyčė išėjo į jį savanoriu, tačiau, kaip šveicarijos pilietis, tegalėjo tarnauti tik slaugytoju. Po karo 1870 m. Grįžo į bazelį labai pablogėjusia sveikata. Nuo 1873 m. F. Nyčę pradėjo kankinti stiprūs galvos ir pilvo skausmai, ėmė ryškėti psichinės ligos simptomai. 1878 m.

  • Filosofija Referatai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (674 žodžiai)
  • Filosofijos referatai
  • Microsoft Word 5 KB
  • Frydrichas Nyče gyvenimo filosofija
    8 - 3 balsai (-ų)
Frydrichas Nyče gyvenimo filosofija. (2011 m. Liepos 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/frydrichas-nyce-gyvenimo-filosofija.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:49