Pamatinis rėmas


Vdv pamatinis remas. Pamatinis remas ir jo guoliai. Vdv pamatinis remas. Laivo pamatinis rėmas. Pamatinis remo. "laivo rėmas". Laivo pagrindiniai rėminiu ir švaistikliniai guoliai. Skriejiko švaistiklinis.

Pamatinis rėmas. Pamatinis rėmas yra vdv pagrindas, priimantis vibracines jėgas, todėl jis turi būti pakankamai tvirtas ir stiprus. Masė turi būti kiek galia mažesnė. Prie pamatinio rėmo tvirtinasi variklio stovas sudarydamas karterio bloką. Pamatinis rėmas tarnauja kaip atrama pamatiniams alkūninio veleno guoliamas, kaip tepalo talpa, kuris suteka iš pamatinių ir švaistiklinių guolių, bei nuteka nuo darbinių įvorių paviršių; yra tokių pamatinio rėmo konstrukcijų, kai dar prie pačio pamatinio rėmo iš apačios yra tvirtinamas tepalo surinktuvas. Kadangi čia dirba skriejiko švaistiklinis mechanizmas, karteris turi būti sandarus (hermetiškas).

Pamatinis rėmas yra vdv pagrindas, priimantis vibracines jėgas, todėl jis turi būti pakankamai tvirtas ir stiprus. Masė turi būti kiek galia mažesnė.

Pamatinis rėmas būna: 1)sudėtinis (kai ilgis viršila 5m. ); 2)vietisas; o pagal pagaminimą būna:1)lieti; 2)suvirinti; 3)kombinuoti. Pamatinis rėmas dažiausiai gaminamas iš pilkojo ketaus taip pat gali būti pagamintas iš plieno (negalingiemsvdv) arba iš aliuminio lydinių (greitaeigiams vdv).

Pamatinis rėmas tvirtinamas prie laivo fundamento smeigių pagalba, kurios kas 70-100 darbo valandų yra perveržiamos arba yra tikrinamas jų apveržimas.

Negalingiems vdv yra statomi guminiai arba spyruokliniai amortizatoriai tam kad variklio vibracija nepersiduotu laivo korpusui. Galinguose vdv tarp pamatinio rėmo ir laivo pamato yra montuojami spec pleištai.

Pamatinis rėmas pav susideda iš dviejų išilginių sijų kuriose kartu yra atlietos ir lopetėlės su prielajom kuriose išgrežtos skylės kalibruotom smeigėm, kad būtu tikslesnis apveržimas prie laivo fundamento. Pamatinio rėmo paviršius yra pritrinamas prie stovo, kad nebūtu tepalo nutekėjimo. Stovas prie pamatinio rėmo tvirtinamas smeigių pagalba kurios yra įsukamos įskersinėse sijose randasi rėminių guolių lizdai. Į pamatinį rėminio guolio lizdą montuojami pagrindiniai (rėminiai) indėklai, kurie susideda iš dviejų dalių (viršutinio ir apatinio indėklo) ir yra iš viršaus užtvirtinami dangčiu. Rėminio guolio dangris tvirtinasi smeigėm su karunuotomis veržlėmis. Kad indėklai gerai priglustu prie pamatinio rėmo, lizdai yra kruopščiai pritrinami.

  • Microsoft Word 1089 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (308 žodžiai)
  • Universitetas
  • Leonardas
  • Pamatinis rėmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pamatinis rėmas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fundametinis-remas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:57
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo