Funkcinė analizė


Funkcinė duomenų analizė. Funkcinės analizės rezultatai. Funkcine analize skaidres. Kaip kurti dsd. Struktūrinė sistemos diagrama.

Funkcinė analizė. Įžanga. Analizė ir projektavimas. Analizės svarba. Case sistemos. Funkcinė analizė. Įžanga. Pagrindinės sąvokos. Struktūrinės sistemų analizės terminai. Struktūrinės sistemų analizės veiklos. Konteksto diagramos kūrimas. Duomenų srautų diagramos kūrimas. Terminų žodyno kūrimas. Praktiniai patarimai kuriant dsd. Literatūra.

Nuo pirmojo kompiuterio sukūrimo praėjo jau daugiau nei 50 metų. Pirmosios programos buvo kuriamos nesinaudojant jokiam išankstine patirtimi, kurios ir negalėjo būti. Tais laikais programuotojo darbas buvo daugiau panašus į burtininko nei į inžinieriaus. Paprastai tik autoriai ir būdavo savo programų vartotojai, programos buvo trumpaamžes ir pigios, tačiau kompiuterių kainavo daug kartų daugiau.

Keičiantis laikams ir tobulėjant technikai situacija keitėsi: kompiuterių kainos krito, o programų - augo.

Apie 1960-70 metus kompiuterių pasaulį buvo ištikusi krizė: programos netenkino vartotojų, jų kūrimo kainos buvo labai dideles ir terminai visada vėluodavo. Buvo suprasta, kad taip kaip iki šiol buvo dirbta toliau dirbti negalima! Iškilo tokios idėjos kaip pramoninis programų sistemų kūrimas, tačiau buvo aišku, kad be teorinio pagrindo nebus įmanoma sukurti gerų produktų. Taip gimė programų sistemų inžinerija. Analizės rezultatas - atsakymas ką programa (ar programų sistema) turi daryti. Projektavimas atsako į klausymą kaip turi būti įgyvendinti reikalavimai s po analizės visada seka projektavimas, tad parastai atlikti analizė yra labai svarbu kuo geriau ir tiksliau. Nemažai žmonių iki šiol dar nesupranta kam ji reikalinga išviso. Bet praleidus analizę ar atlikus ją ne iki galo paprastai ankščiau ar vėliau iškyla problemos, tokios kaip ką mes čia iš viso darom? arba ką esame padarę ir ką dar reikia padaryti?

Jeigu dalykinė sritis yra pakankamai paprasta tai pilnai gali būti, kad tokiu problemų neiškils. Bet ar visada gyvenime tenka negrinėti tai ką gerai pažįsti ar tenka kurti nemažas programų sistemas ir be specialų priemonių tikrai neapieisi. Tad programų sistemų kūrimui palengvinti yra kuriamos case sistemos.

Bet kas gi yra gera case sistema? Joje minimaliai turėtų būti: grafinio modeliavimo priemonės, tekstų ir dokumentų apdorojimo/saugojimo funkcinė analizė, dar vadinama struktūrinė analizė, yra pirmoji gerai išnagrinėta ir aprašyta analizės metodologija. Demacro [1979], yourdon [198 struktūrinė analizė remiasi teiginiu, kad kiekviena detalė atitinka funkciją. Informacinė sistema yra procesas/funkcija, kuri keičia duomenis (iš vienų gauna kitus). Todėl daug dėmesio skirsime duomenų srautų (įėjimo ir išėjimo) diagramoms.

Struktūrinė analizė taip pat pagrįsta sistemų teorija, kuri teigia, jog kiekvienas įvedimas (duomenų) reikalingas išvedimui (duomenų) gauti.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3527 žodžiai)
  • Marija
  • Funkcinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Funkcinė analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/funkcine-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 17:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo