Funkcinė treniruotė


Funkcinės treniruotės. Kas yra funkcinė treniruotė. Funkcinės treniruotės reikšmė. Treniruočių nauda. Kaip atlikti funkcinę treniruotę? Funkcinių treniruočių tipai. „Circle“ treniruotė. Lieknėjimo treniruotė. „Functional cardio/strenght“ treniruotė. „Insanity“ treniruotė. „Army Camp“ treniruotė. Treniruočių ypatybės. Apibendrinimas.


Kas yra funkcinė treniruotė? Funkcinės treniruotės reikšmė. Funkcinės treniruotės nauda. Rekomendacijos. Apibendrinimas.

Funkcinė treniruotė yra jėgos ir ištvermės pratimų kompleksas, skirtas vidutinio ir aukšto fizinio pasirengimo žmonėms.   Šios treniruotės yra viena iš treniravimosi formų, kuri yra susijusi su naturaliu raumens ar kinetinės raumenų grandinės judesio gerinimu. .

Funkcinės treniruotės metu yra tobulinamos žmogaus fizinės savybės: jėga, lankstumas, balansas, greitumas, koordinacija ir ištvermė. Treniruotėje atliekami funkciniai pratimai efektyviai lavina kasdieniame gyvenime atliekamus judesius (svorių kilnojimas, laipiojimas laiptais, siekis aukštyn ir kitos veiklos).

Gerinamos pagrindinės fizinės savybės. Mažėja riebalinis audinys. Gražėja raumenų reljefas. Lavinama laikysena. Didesnis lankstumas. Traumų prevencija. Stiprėja širdies ir kraujagyslių sistema. Pozityvi energija ir gera nuotaika.

Funkcinės treniruotės metu dažniausiai dirbama su savo kūno svoriu, taip pat yra naudojamos papildomos priemonės: stepai, svareliai, gumos, štangos ir kitos priemonės. Beveik visus pratimus galima palengvinti, todėl treniruotę gali lankyti ir vidutinio fizinio pasirengimo žmonės, tačiau pradedantiesiems ji dažniausiai būna per sunki. .

Treniruočių forma, kurioje pratimai atliekami specialių diržų pagalba. Specialiais treniruokliais galima atlikti 500 skirtingų pratimų. Tempimo fazė turėtų trukti po 20-30 sekundžių. Šių treniruočių metu akcentuojami nugaros ir pilvo raumenys.  Pradedantiesiems užtektų ir pusvalandį trunkančios treniruotės.

  • MS PowerPoint 960 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (708 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Erika
  • Funkcinė treniruotė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Funkcinė treniruotė. (2020 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/funkcine-treniruote.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 07:12
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo