Funkciniai stiliai referatas


Funkciniu stiliu pavyzdziai. Buitinis stilius. Meninis stilius. Funkciniu stiliu referato ivadas. Funkciniai stiliai skelbimai. Funkciniai stiliai referato isvados. Funkciniai stiliai su pavyzdziais. Referato stilius. Lietuviu funkciniai stiliai. Mokslinis stilius pavyzdys.

Publicistinis stilius. Buitinis. Administracinis. Meninis. Mokslinis. Kalbos funkciniai stiliai − vienas iš stilistikos mokslo nagrinėjimo objektų; minčių reiškimo būdas, kylantis iš autoriaus (kalbančiojo, rašančiojo) psichikos ir tikslų atitinkamai paveikti adresatą (klausytoją, skaitytoją) ir lemiantis kalbos priemonių (jų variantų) pasirinkimą.

Kalbos funkciniai stiliai ? Vienas iš stilistikos mokslo nagrinėjimo objektų; minčių reiškimo būdas, kylantis iš autoriaus (kalbančiojo, rašančiojo) psichikos ir tikslų atitinkamai paveikti adresatą (klausytoją, skaitytoją) ir lemiantis kalbos priemonių (jų variantų) pasirinkimą.

Lietuvių kalboje pagal pagrindinekalbos autoriaus atžvilgiu skiriamas individualus stilius (susideda iš atskiro asmens k pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad rankose laikote rekordinę, net 210 puslapių ,,laima’’. Pagaliau peržengėme dar vieną kartelę, kuri kadaise vartant tarptautinius moteriškus leidinius mūsų mažam kraštui atrodė neįveikiama. Be galo glosto savimeilę ir tai, kad ,,laima’’ pirmoji iš Lietuviškų žurnalų pateko pas jus tokios solidžios apimties. Tikiuosi, akys ir mintys tikrai turės darbo visą mėnesį. Juolab kad stengėmėssvarbiausios šio stiliaus vartojimo sritys yra laikraštis, radijas ir televizija, kitaip tariant žiniasklaida. Šnekamasis stilius daugiausia remiasi įprastinėmis vaizdinės raiškos priemonėmis (frazeologizmai, metaforos). Turinį sudaro visuomenei aktualios (politikos, ekonomikos, moralės, kultūros ir kitos) temos. Publicistinis stilius — tai ir mokslinio, ir meninio stiliaus ypatybių turintis stilius. Šiam stiliui būdingas konkrečių faktų konstatavim — ar tu dar zambatysi?! Tuoj nugarą išmangūrysiu! Neužteko dar tau aldadra! Aldadra! Po mišką be jokio darbo! Kai pakliūsi į vyro nagus, išpers kailį, kaukdama imsies darbą!.

— papūskite į nosį? Pėrimu dar, mat, baugins? Verčiau eisiu ir pasikarsiu! Tai sakydama, marcė spruko pro duris, nes nužleibė, jog tėvas pančio graibstosi. Marcė drožė stačiai į mišką. Motina, žiūrėdama pro langą, perspėliojo tėvą.

— kam taip reikia gandinti vaiką? Gali į ligas išvaryti. Eina antai stačiai į mišką. Kad taip rastumei po šabuitinio stiliaus vartojimą sritys — kalba šeimoje, gatvėje, kelionėje, artimų žmonių laiškai, komunikacija. Vartojimo sfera lemia turinį: čia dažniausiai kalbama apie nesudėtingus dalykus. Kadangi tipiška bendravimo forma yra dialogas, adresatas būna čia pat, tai kalba esti paprasta, emocinga, konkreti, subjektyvi, jai būdingas vaizdingumas, nebūdingos stilistinės ypatybės yra pilnumas, griežtas tikslumas. Buitinio stiliaus kalba individuali ir vaizdinga, tik vaizdingumas čia kitoks negu grožinėje literatūroje. Meninis stilius yra aukščiausia sąmoningos kalbinės atrankos pakopa, o buitinio stiliaus išraiška eina iš buitinės šnekos spontaniškumo — ji iš anksto neparengta.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (909 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neringa
  • Funkciniai stiliai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Funkciniai stiliai referatas. (2011 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/funkciniai-stiliai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 08:02
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo