Futbolas (2)


Svarbiausi futbolo žaidimo terminai Įvartis. Sankcijos ir rūšys. Geltona kortelė. Raudona kortelė. Laisvas smūgis. Kampinis smūgis. Metrų baudinys. Mano miesto Alytaus futbolo komandos Dainava “ istorija. Alytaus komanda „ Dainava “ šiandieną. Kodėl toks prastas lietuvių požiūris į futbolą.

Istorinės ir geografinės aplinkybės lėmė, kad XXa. tarpukariu Alytus buvo tarsi atskirtas nuo svarbesnių sporto įvykių. Ypač tam turėjo įtakos tai, kad Lietuva ilgą laiką neturėjo diplomatinių santykių su Lenkija. Neturint nuolatinių sportinių ryšių su kaimynais, futbolas Alytuje negalėjo kilti ir plėtotis. Dažnai komandos susiburdavo tik epizodiškai. Ankstyvuoju sovietmečiu Alytaus komanda dažnai keisdavo pavadinimus. Nuo 1961m. komanda vėl pavadinta „Dainava“ ir dar nuo XXa. Vidurio ilgą laiką buvo stipriausia Alytaus komanda, 1970m. patekusi į aukščiausiąją lygą, o po kelerių metų net laimėjusi pirmenybinių medalius. Didžiausias Alytaus „Dainavos“ pasiekimas- Lietuvos čempionato auksas 1975m.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (682 žodžiai)
  • Donatas
  • Futbolas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Futbolas (2). (2014 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/futbolas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:42
×