Futbolas referatas FK Vėtra


Įvadas. „Vėtros“ sezonai rūdiškėse. „Vėtra“ Vilniuje. „Vėtros“ sugrįžimas. Išvados. Literatūra.

Futbolas – populiariausia sporto šaka pasaulyje, kadangi šio žaidimo taisyklės yra pakankamai paprastos ir nereikalauja sudėtingos įrangos. Žinoma, technika yra žymiai sudėtingesnė, nes žaidimas pagrinde vyksta kojomis, nors taisykles nedraudžia liesti kamuolio ir kitomis kūno dalimis išskyrus rankas. Nors patys pirmieji žaidimai panašūs į futbolą leido žaidėjams naudoti ir rankas, ir imtinių veiksmus, bet laikui bėgant taisyklės keitėsi. Tad, 1863 metais, Anglijoje buvo sudarytos dabartinės futbolo taisyklės. Jas sudaryti pastūmėjo vis naujai besikuriantys futbolo klubai Anglijos mokyklose, universitetuose ir koledžuose. Nuo taisyklių įvedimo į futbolą buvo pradėta žiūrėti visai kitaip, nenuostabu, kad pradėjo kurtis įvairių šalių federacijos, sporto šaka buvo įtraukta į Olimpines žaidynes. Taip pat pradėjo kurtis ir savarankiški klubai, komandos, kurie kuriasi arba išliko iki šiol. Pradžioje jau minėtoje Anglijoje taip pat Urugvajuje, Olandijoje, Australijoje, o vėliau ir kitose pasaulio šalyse.

Lietuvoje pirmosios futbolo rungtynės datuojamos 1911 metais rugsėjo 4 dieną Kaune, o šalies futbolo istorija skaičiuojama nuo 1922 metų, kai buvo įkurta pirmoji sporto organizacija – Lietuvos sporto lyga – ir įvyko pirmasis Lietuvos futbolo čempionatas. Verta paminėti, kad Lietuvos futbolo istorija pradedama skaičiuoti nuo 1922 metų, bet šalyje jau egzistavo miestų komandos anksčiau, nors apie juos sunku rasti daug informacijos, bet tikrai žinoma, jog buvo, iki dabar išlikę futbolo klubai: Kybartų „Banga“ dabar „Sveikata“ (įkurtas – 1919 metais, seniausias Lietuvos klubas) ir Marijampolė dabar FK „Sūduva“(1921 metai). Taip pat yra minimos trys Vilniaus komandos: FK Antakalnis, FK Žvėrynas ir Sokol Vilno. Jos egzistavo dar neatgavus priklausomybės. Pradėjus žaisti futbolo čempionatą, komandų buvo įkurta dar daugiau, beveik kiekviename mieste galima rasti informacijos apie tarpukario metu gyvavusį futbolo klubą. Praradus nepriklausomybę dauguma klubų sugriuvo, bet po karo jie vėl buvo pradėti kurti ir dalyvaudavo SSRS, Lietuvos, apskričių ar dar žemesniuose čempionatuose. Vienos komandos egzistavo vieną ar kelis sezonus, o kitos kelis dešimtmečius ar dar vis žaidžia iki šiol. Atgavus nepriklausomybę dauguma klubų išliko, bet taip pat buvo ir tokių, kurie neatlaikė finansinių sunkumų. Bankrutavusius klubus keitė nauji klubai, nors buvo ir tokių, kurie sunkiai, bet atsikūrė. Vienas tokių klubų – „Vėtra“ dar 2010 metais bankrutavęs klubas pernai atsikūrė ten kur ir pradėjo savo istorinę kelionę – Rūdiškėse. 1996 metais verslininko Romo Stašausko sukurta „Vėtra“ Rūdiškėse du kart tapo I lygos čempione ir du sezonus žaidė A lygoje taip pat pasiekė Taurės finalą, kur nusileido Atlantui. 2004 metais klubas įsigijo Lokomotyvo stadioną esantį Vilniuje, jį perstatė ir pavadino Vėtros stadionu, taip klubas persikėlė žaisti į Vilnių. Žaisdama A lygoje reguliariai užimdavo 3 – 5 vietas, o paskutiniame sezone šiai komandai pasisekė iškovoti ir sidabro medalius.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2492 žodžiai)
  • Doshke
  • Futbolas referatas FK Vėtra
    10 - 6 balsai (-ų)
Futbolas referatas FK Vėtra. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/futbolas-referatas-fk-vetra.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:25
×