Futbolas sportiniai žaidimai


Kūno kultūros skaidrės. Vienas populiariausių žaidimų Pasaulyje yra futbolas. Vėlesniais laikais dideliu žaidimo “Kojinu kamuoliu” garbintoju buvo imperatorius Chengas Ti (32-6 m. Faraonų laikais. Panašūs žaidimai buvo populiarūs tarp majų, inkų ir daugumos Šiaurės Amerikos indėnų. Reikėjo nugabenti kamuolį už varžovo galinės linijos. Romėnus, kurie su kamuoliu nesiskirdavo net karo žygių į Angliją metu (55 m. Saulei nusileidus. Kamuolį (pripūsta kiaulės šlapimo pūslę. Ne visur futbolui iš karto pavykdavo iškovoti visuotinį pripažinimą. Įdomios ir svarbios futbolui datos. 1866 m. vartų virpstai buvo sujungti virvute 5,5 metrų aukštyje. 1875 m. Nuo 1960 m. kas ketveri metai vyksta Europos čempionatai. Futbolas Lietuvoje. nors futbolas turi turtingą istoriją. 1923 m. įkurta Lietuvos futbolo lyga (vėliau – KAŽAS – kamuolio žaidimo sąjunga). S. Sabaliauskas, J. Žebrauskas, J. Žukauskas. Daugiau Lietuvos futbolo komanda Olimpinėse žaidynėse nedalyvavo.


Vėlesniais laikais dideliu žaidimo “kojinu kamuoliu” garbintoju buvo imperatorius Chengas Ti (32-6 m.pr.m. erą). Iš imperatoriaus Tango (618 m.) dinastijos laikų mus siekia žinios apie žaidimą “SI” odiniu kamuoliu, žaidimo metu negalima buvo liesti kamuolio rankomis.Japonijoje valdovės Kgloku viešpatavimo laikais buvo populiarus žaidimas “kemari” . Šis pavadinimas išliko iki šiol ir žaidžiamas Japonijos klubuose. Bet dabar jis žaidžiamas tik didžiųjų religinių švenčių metuspecialioje aikštėjė netoli vieno Japonijos vienuolyno. “Kemari” tapo savotišku religiniu ritualu. Iškilmingoje aplinkoje vienas iš aukščiausių vienuolyno pareigūnų įneša lengvą kamuolį, prikimšta pūkų. Po to aikštėje pasirodo žaidėjai, apsirengę spalvingais senoviniais kostiumais. Jų uždavinys – per 20 minučių kojų smūgiais išlaikyti kamuolį ore, neleidžiant jam nukristi ant žemės. Egipte rasta piešinių, leidžiančių tvirtinti, kad kamuoliu ten buvo žaidžiama.

Faraonų laikais. Panašūs žaidimai buvo populiarūs tarp majų, inkų ir daugumos Šiaurės Amerikos indėnų. Įdomu, kad kiekviena gentis turėjo skirtingus kamuolius. Uolinių kalnų indėnai juos gamindavo iš medžio arba akmens, Labradoro pakrančių gyventojai – iš ruonių odos, prikimštus kailių arba pūkų, o Kalifornijos indėnai kamuolius pindavo iš žolių.Išliko dokumentas, parašytas 1634 metais, iš kurio sužinome, kad Masačiuseto indėnai žaidė be pertraukos nuo ryto iki vakaro “gainiodami kamuolį nuogomis kojomis labia dideliais atstumais”. Kai jiems pavykdavo nuspirti kamuolį tarp dviejų vigvamų, sugriaudėdavo nugalinčios genties kovos šūkis.Indinezijoje iki šių dienų mėgiamas labia senas žaidimas “simpak”, primenantis futbolą ir turintis didelias tradicijas.Senovės Graikijoje buvo populiarus žaidimas “epyskyros” , kuriame.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Dalius
  • 15 puslapių (1358 žodžiai)
  • Kūno kultūros skaidrės
  • MS PowerPoint 123 KB
  • Futbolas sportiniai žaidimai
    10 - 8 balsai (-ų)
Futbolas sportiniai žaidimai. (2015 m. Spalio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/futbolas-sportiniai-zaidimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:29