Futbolininkų metinis treniruočių ciklas


Įvadas. Futbolininkų metinio treniruočių ciklo charakteristika. Mikrociklai. Mezociklai. Makrociklai. Išvados. Literatūra.


Futbolas labai emocingas žaidimas, kuris reikalauja iš žaidėjų dinamiškumo, atletiškumo, gero fizinio, techninio bei taktinio pasirengimo (Jančiauskas, Radžiukynas, 2003). Daugybė futbolo žaidimo gerbėjų mūsų visame pasaulyje su pasigėrėjimu ir maloniu nerimu stebi futbolo rungtynes, kuriose labai daug aistros, nerimo, džiaugsmo, liūdesio ir vilties. Tai židimas, kuris iš sportininkų reikalauja labai didelio fizinio, dvasinio ir psichologinio pasirengimo. Futbolininkai dėl šio sporto specifikos turi būti visapusiškai stiprūs, nes žaidimas iš jų atima daugybę jėgų, ne tik fizinių, bet ir dvasinių.

Futbolas – komandinė sporto šaka, kuri reikalauja pažinti kiekvieną žaidėją, nes komandą sudaro labai skirtingos asmenybės, tai daug laiko atimančios kasdienės treniruotės ir daug jėgų reikalaujantys didelio krūvio užsiėmimai.

Metinis futbolininkų treniruočių ciklas yra neatsiejamas nuo gerų sportininkų rezultatų. Tik didelės disciplinos pagalba gerbėjai gali gėrėtis puikiomis futbolo varžybomis, o futbolininkai gali atskleisti geriausias savo kaip sportininkų ir savo srities profesionalų savybes.

Darbo tikslas: ištirti metinio futbolininkų treniruočių ciklo charakteristiką.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti literatūrą apie metinį futbolininkų treniruočių ciklą

Susisteminti rastą informaciją minėta tema

Apibendrinti ir įvertinti surinktą medžiagą

Makrostruktūra – dideli treniruočių ciklai, kurie apima vienų, dviejų ar net keturių metų laikotarpį. Mezostruktūra sudaryta iš kelių kryptingų mikrociklų. Mikrostruktūra – atskira treniruotė: o kelios treniruotės sudaro mikrociklą.

Treniruočių mikrociklas, tai serija pratimų (pravedamų per kelias dienas), padedančių kompleksiškai spręsti tam tikro etapo uždavinius. Jų trukmė gali trukti nuo 2-3 dienų iki 10-14 dienų. Futbolininkų treniruočių praktikoje dažniausiai pasitaiko 7 dienų (savaitiniai) mikrociklai. Kitokie mikrociklai dažniausiai pasitelkiami varžybų laikotarpyje, kai reikia pasiruošti konkrečioms varžyboms (Labutis, 1988). Mikrociklas yra labai svarbus treniruočių struktūrinis vienetas, kuris apima ne tik pratybų seriją, bet ir poilsį po jų, toks darbas garantuoja kompleksinį tam tikro sportinio rengimosi etapo svarbiausių uždavinių įgyvendinimą (Karoblis, 2005).

Treniruočių eiga gali būti koreguojama vėliau, atsižvelgiant į rezulatatus, tačiau savaitės mikrocikle privalomi šie aspektai:

2. maksimalų krūvį reikia kaitalioti su mažu arba vidutiniu;

3. vienu metu negalima skirti didelio ir intensyvaus krūvio, nes treniruotė skiriama svarbiausiam uždaviniui spręsti;

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2189 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Futbolininkų metinis treniruočių ciklas
    10 - 8 balsai (-ų)
Futbolininkų metinis treniruočių ciklas. (2016 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/futbolininku-metinis-treniruociu-ciklas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:43
×