Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa


Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa. Gabūs vaikai – tai vaikai, galintys efektyviai įgyti žinių ir mokėjimų. Talentingi vaikai –. Gabių ir talentingų vaikų ugdymas apima šių vaikų atpažinimą. Šiuo metu Lietuvoje nereglamentuojama, kaip atpažinti gabius vaikus. Gabūs vaikai atpažįstami paprastai asmenine tėvų ir mokytojų iniciatyva. Vieni iš dažniausiai naudojamų vaiko gabumų atskleidimo būdų yra mokomųjų dalykų olimpiados. Švietimo pagalbos specialistai. Šiuo metu šalyje dar nėra sukurta bendra gabių vaikų atpažinimo. Menui gabių ir talentingų vaikų atpažinimą. Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla vykdo nacionalinę menui gabių ir talentingų vaikų paiešką. Gabių ir talentingų vaikų ugdymas diferencijuojamas, specializuojamas, individualizuojamas. Nėra mokytojams metodinių rekomendacijų. Gabių vaikų ugdymas turtinamas nereguliariai, nevykdoma jo stebėsena šalies ir savivaldybių lygmeniu. Neapibrėžta, koks turėtų būti gabių vaikų ugdymo turtinimo santykis su priešmokyklinio. Lietuvoje nėra kryptingų mokslinių tyrimų apie mokytojų pasirengimą darbui su gabiais vaikais. Per mažai diegiama geroji kitų šalių patirtis. Gabių ir talentingų. Mokslininkai (Gage ir. Southern, Jones ir Stanley (1993) nurodo, kad spartinimas (angl. Mokymo turinio turtinimas, išplėtimas – kita gabių vaikų mokymo galimybė. Mokymo turinio diferencijavimo prasme HMI (1992) nurodo tokias galimybes. Svarbu kad.

Ankstyvesnis priėmimas į mokyklą, akademinių metų “peršokimas”, atskirų mokomųjų dalykų mokymasis su vyresniais pagal amžių vaikais, turinio įsisavinimo spartinimo, kai vaikas kartu su kitais bendraamžiais mokosi aukštesniu lygiu, nuolatinio progreso. Šiuo atveju moksleiviui yra duodama atitinkama mokomoji medžiaga, kai tik jis jai yra pasirengęs.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 33 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (540 žodžiai)
  • Lina
  • Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa
    10 - 3 balsai (-ų)
Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa. (2014 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/gabiu-ir-talentingu-vaiku-ugdymo-programa.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:03
×