Gaidžiabalės samanynės telmologinis valstybinis draustinis


Gaidžiabalės samanynės telmologinis valstybinis draustinis. Gaidžiabalės samanynės telmologinis (pelkių) draustinis. Plyti Rokiškio rajone. Apie Gaidžiabalės pelkės vardo kilmę. Gaidžiabalės pelkės vardas, kaip netoliese gyvenantis gyventojai pasakoja. Gaidžiabalės vertybės. Gaidžiabalės samanynėje gyvena net kelios į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktos paukščių rūšys sketsakaliai. Gaidžiabalė rezervato statuso negavo. Mišku užželianti aktyvi Gaidžiabalės aukštapelkė. Nors Gaidžiabalė rezervatu. Gaidžiabalės paukščių rūšys įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą. Sketsakaliai - už karvelį mažesnis sakalas. Pilkosios gervės - gervinių šeimos labai atsargus ir baikštus paukštis. Tikutis - tilvikinių šeimos paukštis. Plėšrioji medšarkė – medšarkinių šeimos paukštis. Vidutinė kuolinga - tilvikinių šeimos paukštis. Apibendrinimas. Taigi čia aprašiau savo krašto kuriame gyvenu arčiausiai esanti draustini. Literatūra.


Gaidžiabalės paukščių rūšys įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą.

Sketsakaliai - už karvelį mažesnis sakalas, mintantis stambiais vabzdžiais ir smulkiais paukščiais. Dažniau buvo rastas Rytų Lietuvoje. Lietuvos raudonojoje knygoje žymimas 3(R) kategorija. Sketsakalis (Falco subbuteo).

Taigi čia aprašiau savo krašto kuriame gyvenu arčiausiai esanti draustini. Draustinis yra panašus, kaip ir kiti draustiniai, medžiai, žverys, augalai ir t.t. Šiame draustinyje yra paukščių rūšių, kurios įrašytos į Lietuvos raudonają knygą, kaip buvau šiame draustinyje gailia, bet nemačiau šių paukščių, žinomą juos ne taip lengva ir pamatyti. Kai nuvažavome į šį draustinį sustojom , patylėjom ir bandem isiklausyti į miško ošimą į kai kuriu paukščiu čiulbėjimą, pasijutom lyg kitame pasaulyje. Lietuvoje yra daug tokių vietų, draustinių, rezervatų, saugomų objiektų, juk mūsų šalis tikrai gali diždžiuotis tokiais dalykais.

  • Ekologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 280 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1023 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Gaidžiabalės samanynės telmologinis valstybinis draustinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Gaidžiabalės samanynės telmologinis valstybinis draustinis. (2016 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaidziabales-samanynes-telmologinis-valstybinis-draustinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 22:03
×