Gaisrinė sauga namų darbai


Kas gali skleisti elektromagnetine spinduliuote. Apie gaisrine. Refleksija gaisrinė. Refleksija apie gaistrine. Elektromagnetiniai kranai. Refleksija apie gaisrine. Skaidres gaisrine sauga. Gaisrinė sauga referatas.

Gaisrinės saugos namų darbai. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingas atsitikimas darbe – įvykis darbe, įskaitant eismo įvykį darbo laiku, nustatyta tvarka ištirtas ir pripažintas nelaimingu atsitikimu darbe, kurio padarinys – darbuotojo trauma (lengva, sunki, mirtina). Pavojingas veiksnys – tai rizikos veiksnys darbo aplinkoje, dėl kurio darbuotojas gali patirti ūmių sveikatos sutrikimų ar mirti. Elektromagnetinės spinduliuotės charakteristika. Elektromagnetinę spinduliuotę gali skleisti gamtiniai ir technogeniniai elektromagnetiniai laukai. Tai kosmosas, atmosfera, žemės elektromagnetinis laukas ar radijo ir televizijos stotys, elektroterminės krosnys, generatoriai, matavimo prietaisai ir pan. Elektromagnetinių laukų poveikis žmogaus organizmui. Apsauga nuo elektromagnetinių laukų. Statybinių konstrukcijų efektyvumas sulaikant elektromagnetines bangas. Apsauginiai drabužiai. Saugus kelimo masinu ir mechanizmu ekslpotavimas. Gaisro signalizacija ir ryšiai. Kranų savininkas privalo užtikrinti, kad kranai visą jų naudojimo laiką būtų tinkamai techniškai prižiūrimi, remontuojami ir eksploatuojami pagal gamintojo naudojimo dokumentuose ir šiose taisyklėse nustatytus reikalavimus. Kranų savininkas potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registro tvarkymo įstaigoje registruotinus kranus gali naudoti tik tada, kai įgaliota įstaiga patikrino kranų techninę būklę ir pateikė išvadą apie jų tinkamumą. Kėlimo reikmenys turi būti saugomi taip, kad jie nesugestų ir nepablogėtų jų kokybė. Galima naudoti tik paženklintus kėlimo reikmenis. Jų ženklinimas turi leisti nustatyti esmines charakteristikas, reikiamas darbų saugai užtikrinti. Kranų savininkas privalo turėti ir pildyti kranų ir kėlimo reikmenų apskaitos žurnalą. Kranai privalo būti aiškiai paženklinti, nurodant: jų leistiną apkrovą, o prireikus tinkamoje vietoje reikia nurodyti leistiną apkrovą kiekvienai krano konfigūracijai, registruojamų kranų registracijos numerį ir artimiausią techninės būklės patikrinimo datą. Kranai, kurie neskirti žmonėms kelti, bet kurie gali būti panaudoti ne pagal paskirtį, privalo būti tinkamai ir aiškiai paženklinti, kokiam tikslui skirti, nurodant, kad juos naudoti žmonėms kelti draudžiama.

Atliko: psn –7/02

Pavojingas veiksnys – tai rizikos veiksnys darbo aplinkoje, dėl kurio darbuotojas gali patirti ūmių sveikatos sutrikimų ar mirti.

Kenksmingas veiksnys - tai rizikos veiksnys darbo aplinkoje, kuris veikdamas darbuotojo sveikatą gali sukelti ligą ar profesinę ligą ir kurio ilgalaikis poveikis gali būti pavojingas gyvybei.

Profesinė liga – tai ūmus ar lėtinis darbuotojų sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė vienas ar daugiau kenksmingų ir (ar) pavojingų darbo aplinkos veiksnių, nustatyta tvarkalėtinė profesinė liga – darbuotojo sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė vienas ar daugiau kenksmingų ir (ar) pavojingų darbo aplinkos veiksnių per tam tikrą darbo laiką.

ūmi profesinė liga – staigus darbuotojo sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė trumpalaikis (vienkartinis arba per vieną darbo dieną) darbo aplinkos pavojingas veiksnys (veiksniai), pasižymintis ūminiu poveikiu.

Būna atvejų, kai žalingi poveikiai yra ilgalaikiai, tačiau jų pasekmės įvertinamos kaip nelaimingi atsitikimai. Pvz. , saulės smūgiai, nušalimai, apsinuodijimai lakiosiomis medžiagomis priskirtini nelaimingiems atsitikimams, o ne plengvas nelaimingas atsitikimas - tai įvykis, kurio metu darbuotojas patiria traumą ir netenka darbingumo nors vienai dienai ir kuris nepriskiriamas sunkių nelaimingų atsitikimų darbe kategorijai. Po tam tikro laikotarpio nukentėjęs pasveiksta be liekamųjų pasekmių.

Sunkus nelaimingas atsitikimas - tai įvykis, kurio metu darbuotojas patiria sveikatai ir (ar) gyvybei pavojingą traumą. Tai kaulų lūžiai, galūnių amputavimai, iii-iv laipsnių nudegimai ir kt. Sunkių nelaimingų atsitikimų klasifikaciniai požymiai nurodomi nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatuose.

Mirtinas nelaimingas atsitikimas - tai įvykis, dėl kurio darbuotojas patiria sveikatai ir (ar) gyvybei pavojingą traumą ir dėl jos iš karto ar po kurio laiko miršta. Pavojingi veiksniai, dėl kurių gali įvykti nelaimingas atsitikimas, gali būti fizinės, cheminės, biologinės ar psichofiziologinės kilmės.

Fizinės kilmės veiksniu gali būti laikomas konstrukcijos griuvimas ar virtimas, krovinio kritimas ir kt. , traumuojantis darbuotoją.

Cheminės kilmės veiksnys - tai gali būti kenksmingų ir nuodingųjų dujų patekimas į darbo aplinką dėl kurio darbuotojas gali apsinuodpsichofiziologinės kilmės veiksniu gali būti laikomas darbuotojo pervargimas, apsvaigimas nuo alkoholio ar narkotikų, problemiški žmonių santykiai darbovietėje.

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2832 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Gaisrinė sauga namų darbai
    10 - 2 balsai (-ų)
Gaisrinė sauga namų darbai. (2011 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaisrine-sauga-namu-darbai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:19
×