Gaisro kilimo priežastys


Gaisru kilimo priezastys. Gaisro kilimo priezastys ir gesinimo priemones.

Darbo Tikslas. Dažniausiai pasitaikančios gaisro kilimo priežastys ir jų klasifikavimas. Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės. Gaisrų gesinimo priemonės ir gaisrinė įranga. Gesinimo priemones. Žmoniu evakuacija.

Susipažinti gaisro kilimo priežastimis; Jų gesinimo būdais; Gesinimo priemonėmis; Žmonių evakavimų gaisro metų.

Praktika rodo, kad dažniausiai gaisrai kyla dėl priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimo: neatsargaus elgesio su atvirais uždegimo šaltiniais, neatsargaus rūkymo, elektros prietaisų naudojimo; priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų nesilaikymo atliekant suvirinimo ir kitus ugnies darbus, eksploatuojant šildymo sistemas bei įrengimus; elektros instaliacijos ir elektros prietaisų gedimų ir pažeidimų; netinkamo medžiagų laikymo ir t.t. Neretai gaisrai kyla dėl sąmoningų veiksmų, tai yra padegimų. Kartais gaisro kilimo priežastimi gali būti ir gamtos reiškiniai: žaibai, saulės spindulių padidėjusi radiacija ir t.t.

Išvardytas gaisro kilimo priežastis galima suskirstyti į keturias bendrų versijų grupes: priešgaisrinės saugos taisyklių ir kitų norminių aktų reikalavimų pažeidimai; neatsargus elgesys su ugnimi arba įrengimais bei įrenginiais, išskiriančiais šilumą; padegimai; gamtos reiškiniai. Gaisro kilimo priežastis pagal šias versijų grupes (išskyrus dėl gamtos reiškinių) nustato kvotos organai, tardymas arba teismas. Todėl tiriant bendrą versiją, susijusią, pavyzdžiui, su padegimu, tiriamos ir atskiros versijos: padegimo objektas, asmuo (asmenys), padariniai, priemonės, motyvai. Tai reikalinga siekiant tiksliau nustatyti nusikaltimo požymius pagal tam tikrą kodekso straipsnio klasifikavimą.

Išvardytos priežastys yra bendros. Kiekviena iš bendrų priežasčių susideda iš tiesioginių (techninių) priežasčių, t.y. konkrečių uždegimo šaltinių, dėl kurių kilo gaisras. Tai gali būti: neužgesinta cigaretė; atvira liepsna; kibirkščiavimas; elektros lankai, atsirandantys suvirinimo darbų elektra metu; aukšta elektros ir kitų išorinių šildymo prietaisų bei įrengimų paviršių temperatūra; elektros tinklų perkrova ir didelė pereinamoji varža, trumpasis jungimas; savaiminis medžiagų užsiliepsnojimas ir t.t.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 696 KB
  • 2014 m.
  • 36 puslapiai (1880 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evaldas
  • Gaisro kilimo priežastys
    10 - 4 balsai (-ų)
Gaisro kilimo priežastys. (2014 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaisro-kilimo-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:19
×