Gaisrų gesinimo būdai ir priemonės skaidrės


Kas tai yra. Skirtos ugniai gesinti pirminėje gaisro pakopoje. Dirbtiniai vandens telkiniai — tai rezervuarai. Fizinis gesinimo būdas - tai degiųjų medžiagų paviršiaus atšaldymas gesinimo medžiagomis (vandeniu. Cheminis gesinimo būdas. Gaisrinis vandentiekis skirstomas į vidinį ir išorinį. Skysčio gesintuvai (OŽ) naudojami gesinant kietas organines me­džiagas medieną. Putų gesintuvai naudojami. Angliarūgštės gesintuvai būna rankiniai. Cheminis putų gesintuvas OCHP. Oro – putų gesintuvas OVP –. Pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis gesinami gaisrai vos tik jiems kilus. Šis savarankiškas darbas apie gaisrų gesinimo būdus ir priemones davė man daug naudos.


Gaisrinis vandentiekis skirstomas į vidinį ir išorinį. Vidiniu gaisriniu vandentiekiu gaisrai gesinami iš pastato viduje įrengtų gaisrinių čiaupų, o išoriniu — iš hid­rantų. Gaisrinio vandentiekio būtinumą gyvenamiesiems, visuomeniniams ir pramonės įmonių pagalbiniams pastatams bei vandens debitą gaisrui gesinti nustatome pagal lentelę.

Angliarūgštės gesintuvai būna rankiniai, stacionariniai ir kilnojamieji. Rankiniai gesintuvai dažniausiai naudojami transporto priemonėms ge­sinti. Tai plieniniai balionai su specialia spyna (pistoletu) ir sifoniniu vamzdeliu. Kilnojamieji gesintuvai turi po du balionus, pritvirtintus ant ratelių. Jų sandara tokia pat; paleidimo spynos apsaugotos specialiais gaubtais. Tokius gesintuvus aptarnauja du žmonės: vienas dirba su rankovėmis, kitas atidaro vožtuvus.

1 — rankena, 2 — įjungimo svirtis, 3 — strypas, 4 — spyruoklė, 5 — vož­tuvas, 6 — korpusas, 7 — polietileninė stiklinė.

1 – rankovė. 2 – plomba, 3 – sifoninis vamzdelis, 4 – korpusas, 5 – purkštuvo vamzdis, 6 – gaubtas.

  • MS PowerPoint 275 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1159 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Gaisrų gesinimo būdai ir priemonės skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Gaisrų gesinimo būdai ir priemonės skaidrės. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaisru-gesinimo-budai-ir-priemones-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:53
×