Gaisrų gesinimo būdai


Gaisro gesinimo būdai. Gaisru gesinimo priemones. Gaisrų gesinimo būdai ir priemonės. Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Gaisru gesinimo medziagos priemones ir budai. Gaisru klases. pirmines gaisro gesinimo priemones. Gaisro gesinimo priemones ir budai. Gaisru gesinimo budai ir medziagos. Gaisro gesinimo būdai ir priemonės. Ugnies gesinimo būdai.

Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Kilnojamosios gaisro gesinimo priemonės. Angliarūgštės gesintuvai. Milteliniai gesintuvai. Gesintuvo naudojimas. Nedegus audeklas. Stacionariosios gaisro gesinimo priemonės.

Gaisras – tai nekontroliuojamas degimas vykstantis ne tam skirtoje vietoje ir keliantis pavojų žmogui, turtui ar aplinkai. Gaisro priežastys būna natūralios, techninės ir tyčinės. Didžiausiu gaisro pavojumi laikomos nuodingos dujos (anglies monoksidas, ciano dujos ir kt.), kurios paprastai ateina daug anksčiau nei liepsna.

Pagal tai kokios medžiagos dega, gaisrai skirstomi į A, B, C, D ir E klasės gaisrus. Dažniausiai kyla „A“ klasės gaisrai, kurių metu dega įprastos medžiagos: mediena, popierius, guma, plastmasė, tekstilė ir t.t. Efektyviausia tokius gaisrus gesinti vandeniu ar milteliais. Retesni „B“ klasės gaisrai, kai dega skysčiai: benzinas, spiritas, lakas, tepalai ir t.t. Efektyviausia tokius gaisrus gesinti oro putomis ar milteliais. „C“ klasės gaisrais vadinami tokie, kai dega dujos (vandenilis, acetilenas, angliavandeniliai ir kt.). Efektyviausia tokius gaisrus gesinti anglies dioksidu ar milteliais. „D“ klasės gaisrai laikomi specifiniais, nes jų metu dega metalai (kalis, natris, magnis) ir jų lydiniai. Gesinimui naudojami tik specialūs milteliai. ,,E" klasės gaisrais vadinami degančių ir esančių „po įtampa“ elektrinių įrenginių gaisrai. Gesinti galima dielektrikais - inertinėmis dujomis ir milteliais. Užsidegus degioms medžiagoms, prasideda pradinis gaisras, kuris, liepsnai plintant, paprastai trunka apie 4 minutes. Maždaug nuo penktos minutės pavojingų dujų koncentracija patalpoje jau darosi mirtinai pavojinga. Vėliau pradinis gaisras pereina į vietinį gaisrą, besitęsiantį maždaug iki 9 minutės, kol kambaryje esančio oro temperatūra viršija jame esančių medžiagų (baldų ir kt.) užsiliepsnojimo temperatūrą (apie 500 – 600º). Toliau temperatūra pakyla iki maždaug 1000º ir ugnies plitimo greitis paprastai būna apie 10 metrų per minutę. Šios stadijos metu neretai susidaro daug degių dujų, kurioms sudegti nebepakanka deguonies, todėl patekus į patalpą papildomai oro (pvz. atidarius duris) gali įvykti su ugnimi dūminis sprogimas.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2479 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Gaisrų gesinimo būdai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gaisrų gesinimo būdai. (2012 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaisru-gesinimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:20
×