Gaisrų ikiteisminis tyrimas


Įvadas. Įvykio aprašymas. Nuotraukos. Bylos nr. 6978 dokumentai. Protokolas - pareiškimas. Reikalavimas pradėti ikiteisminį tyrimą. Pranešimas nr. 112. Nutarimas pripažinti nukentėjusiuoju. Apžiūros protokolas. Liudytojo apklausos protokolas. Nutarimas. Pranešimas apie įtarimą asmenį. Šaukimas. Įtariamojo apklausos protokolas. Įtariamojo laikino sulaikymo protokolas. Pažyma. Literatūros sąrašas.


Lietuvoje VPPI pareigūnai užsiiminėja gaisrų tyrimų kilusiu pastatuose, transporto priemonėse, miškuose ir panašiai. Daugumos gaisrų kilimo priežastys ir kitos aplinkybės yra akivaizdžios, jos neturi nusikaltimo sudėties, tačiau taip būna ne visada, todėl nemažai gaisrų tiriama BPK nustatyta tvarka. Pareigūnai vadovaujasi LR patvirtintais VPP nuostatais, LR baudžiamojo proceso kodeksu, LR baudžiamuoju kodeksu ir LR administracinės teisės pažeidimo kodeksu.

Savo darbe išnagrinėsime vieną gaisrą ir pasistengsime aprašyti visus veiksmus, kurios atlieka VPPI pareigūnai tirdami gaisrus.

Darbo tikslas: Nustatyti gaisro kilimo priežastį, gaisro nuostolius, surinkti daiktinius įrodymus ir išaiškinti gaisro kaltininkus bei išanalizavus visą turimą medžiagą, pateikti savo, kaip specialisto, išvadas.

Darbo uždavinys: Išnagrinėti ir atlikti veiksmus, kuriuos turi atlikti VPPI pareigūnai tirdami gaisrus.

01:54 val. į įvykio vietą atvyko ugniagesiai, lengvasis automobilis degė atvira liepsna, automobilio salone.

02:14 val. gaisras buvo likviduotas. Nors ugniagesiai atvyko į nurodytą adresą per 6 min., o gaisras užgesintas per 15 min. automobilis sudegė nepataisomai.

02:17 val., VPPI inspektoriams Roma Pavardienė ir Kazlui Kazlauskui buvo pranešta apie kilusį gaisrą ir mes išvykome į įvykio vietą. Atvykę nurodytu adresu radome nepataisomai sudegusį lengvąjį automobilį. Buvo atlikta įvykio vietos apžiūra, kurios metu nustatyta, kad į vidų buvo įmestas degantis daiktas, arba išdaužus langą tiesiog padegtas salonas. Apklausus pamainos vadą V. Marijono (jo parodymai užfiksuoti liudytojo apklausos protokole Nr.1) nustatyta, kad atvykus nurodytu adresu pašalinių asmenų pastebėta nebuvo, o apie ugnį pranešė nukentėjusiojo M. Kristupo kaimynas. Buvo surašytas apžiūros protokolas.

Apklausus nukentėjusiojo kaimyną L. Kairinį (parodymai užfiksuoti liudytojo apklausos protokole Nr.2) buvo išsiaiškinta, kad automobilio signalizacija suveikė apie 2 valandą, išėjęs į balkoną vyras nieko nepastebėjo, tačiau po kurio laiko išėjęs parūkyti pastebėjo liepsnojantį kaimyno automobilį.

Apklausus nukentėjusįjį M. Kristupą (parodymai užfiksuoti liudytojo apklausos protokole Nr.3) išsiaiškinta, kad gaisro metu jis buvo su draugais. Pastaruoju metu jam niekas negrasino. Automobilis Kasko draudimu apdraustas nebuvo, todėl padegimo versija dėl draudimo buvo atmesta.

Apklausus nukentėjusiojo žmoną V. Kristupienė (liudytojo apklausos protokolas Nr.4) buvo išsiaiškinta, kad jos vyro automobilį galėjo padegti R. Dešininis, kuris gyvena kaimynystėje, vyrai yra konfliktavę dėl vietos automobilių stovėjimo aikštelėje šalia namo.

Remiantis surinktais daiktiniais įrodymais bei liudininkų parodymais buvo iškelta baudžiamoji byla. Perdavus medžiagą tolimesniam tyrimui į prokuratūrą buvo nustatyta tikroji gaisro priežastis – išdaužus langą tiesiog padegtas salonas. Įtariamasis R. Dešininis buvo apklaustas (surašytas įtariamojo apklausos protokolas). Apklausos metu įtariamasis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką.

_Apie vidurnaktį man paskambino kaimynas ir pranešė, kad dega mano automobilis. Kai atvažiavau į įvykio vietą pamačiau pilnai sudegusį automobilį. Automobilis apdraustas KASKO draudimu nebuvo. Kai automobilis užsiliepsnojo buvau su draugais. Pastaruoju metu niekas negrasino. Kas galėjo padegti mano automobilį neįtariu.

Pranešame, kad š.m. grodžio 22 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas, bylos Nr.6978 dėl Rasos g. sudegusio lengvojo automobilio Volvo V40 priklausančio Lietuvos Respublikos piliečiui Mantas Kristupas.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 623 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4779 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rolandas
  • Gaisrų ikiteisminis tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gaisrų ikiteisminis tyrimas . (2017 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaisru-ikiteisminis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:14
×