Galaktika pristatymas


Galaktika. Galaktika yra didžiulė, gravitacijos susieta žvaigždžių. Astronomai nustatė, kad kosmose yra iki 100 milijardų įvairių formų ir dydžių galaktikų. Tolimiausia žinoma galaktika – Abell 1835 IR1916 už 13,2 milijardų šviesmečių. Galaktikų tipai pagal Hubble morfologinę klasifikaciją. Žvaigždžių spiečiai. Padrikieji-tokius spiečius sudaro dešimtys arba šimtai mažai koncentruotų žvaigždžių. Tarpžvaigždinė medžiaga. Tai yra atomų. Astronomai klasifikuoja galaktikas keliais būdais, tačiau dažniausiai pagal formą. Daugiau kaip pusė žinomų galaktikų yra elipsinės. Galaktikų spiečiaus schema. Kiekviena galaktika turi savo halą. Galaktikos struktūros schema, žiūrint iš šono. Spiralinės. Spiralinės galaktikos susideda iš žvaigždžių disko. Tai rutulio arba elipsoido formos galaktikos. Aktyviosios galaktikos. Nedaugelis galaktikų turi švytinčius branduolius. Galaktikų spiečiai. Galaktikos susitelkusios į didesnes grupes. Šioje formulėje ? pažymėtas radialinis greitis (t. Galaktikų spiečių masės. Mūsų galaktika. Paukščių takas. Paukščių takas susidarė praėjus maždaug 5milijardams metų po Didžiojo sprogimo.

Tolimiausia žinoma galaktika – Abell 1835 IR1916 už 13,2 milijardų šviesmečių.

Padrikieji-tokius spiečius sudaro dešimtys arba šimtai mažai koncentruotų žvaigždžių.(Hiadų ir Sietyno spiečiai Tauro žvaigždyne).

Kamuoliniai- simetriški, koncentruoti, siejantys šimtus tūkstančių žvaigždžių. Geriausiai žinomas spiečius yra Heraklio žvaigždyne.

Tai yra atomų, jonų, elektronų, molekulių dujos, dulkės, užpildančios tarpžvaigždinę erdvę. Tarpžvaigždinėje erdvėje egzistuoja tamsieji, atspindžio, emeisiniai ir planetiškieji ūkai. Šioje erdvėje taip pat galima aptikti gravitacijos bei magentinių laukų, elektromagnetinių ir gravitacinių bangų.

Paukščių takas susidarė praėjus maždaug 5milijardams metų po Didžiojo sprogimo. Ši šviesos juosta yra mūsųs galaktikos dalis. Ji geriausiai matoma ankstyvą rudenį. Paukščių take yra apie 400 milijardų žvaigždžių.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 2045 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (516 žodžiai)
  • Roberta
  • Galaktika pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Galaktika pristatymas. (2014 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/galaktika-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:27
×