Galileo Galilėjus ,,Aš nukreipiau ieškojimus į dangų"


Galileo galilejaus veikla. Skaidrės apie galilėjų. Galileo galilejus veikla. Referatas apie galileo galileju. Referatas galileo.

Galileo Galilėjus ,,Aš nukreipiau ieškojimus į dangų". Žmonija nenori gyventi be didžiųjų žmonių: tą savaitę, kai mirė Mikelandželas, gimė Galileo Galilėjus. Laimė ir nelaimė pasiskirstė jo likime labai netolygiai: iš tikrųjų audringas buvo jo gyvenimo saulėlydis, o jaunystėje daugiavaikio, kilmingo, tačiau neturtingo Venčenco Galilėjaus vyriausiasis sūnus buvo linksmas ir laimingas.

Žmonija nenori gyventi be didžiųjų žmonių: tą savaitę, kai mirė mikelandželas, gimė galileo galilėjus.

Jis mokėsi florencijoje- mieste, kuris pakerėjo jį visam gyvenimui, vėliau pizos universitete, kur iš karto pradėjo nuobodžiauti per scholastikos paskaitas, žavėjosi literatūra, tapyba, mėgo groti liutnia.

Tėvas norėjo, kad sūnus taptų mediku, ir galbūt būtų pasiekęs savo, jeigu ne euklido ir archimedo knygos, traukusios galilėjų kaip magnetas. Jo filosofinės simpatijos dar nenusistovėjusios, o žinios gana paviršutiniškos. Suprantama, jis buvo girdėjęs apie naująją pasaulio sistemą, pasiūlytą to lenkų astronomo, pavarde kopernikas, tačiau: ,,aš buvau įsitikinęs,- rašė galilėjus,- kad naujoji sistema- gryniausia nesąmonė. Aš klausinėdavau daugelį iš buvusiųjų paskaitose ir pamačiau, jog jiems šios paskaitos buvo neišsenkantis pašaipų objektas‘‘. Taip, tada dar buvo skaitomos paskaitos apie koperniko teiginius. Tačiau praeis mrtai, ir idiotiško juoko kaukės pavirs neapykantos grimasomis, bejėgiško žiaurumo šypsena prieš nemirtingą didžiojo lenko atradimą.

. Studentų ir smalsuolių minia apsupo įžymųjį pizos bokštą: šiandien jaunasis profesorius mėtys nuo jo viršūnės įvairius daiktus, norėdamas įrodyti, jog skirtingo svorio kūnai iš to paties aukščio krinta vienodą laiką.

. Tūkstančiai gelsvų liepsnos liežuvėlių vos plevena, kai užgieda pizos katedros choras, ir, virpant žvakių liepsnelėms, galilėjus pastebi, kaip įsisiūbuoja didysis sietynas.

Ar svyravimai priklauso nuo laiko? čia, katedroje, jis atrado svyravimų izochronizmo principą. Jaunojo profesoriaus vardas greitai išpopuliarėja, ir tai daugeliui nepayinka. Kolegos pradeda tylų puolimą. O čia dar taip nelaiku jis iškritikavo džovanio medičio, gana įtakingo jaunuolio, laikiusio save įžymiu inžinieriumi, mechaninį semtuvą.

Galilėjus nemokėjo prisitaikyti. Kaip dažnai jis pažeisdavo ,,sveikos nuovokos‘‘ ir ,,gyvenimiško toliaregiškumo‘‘ normas! Retorikos profesoriams padujoje, kur jis persikėlė, mokėjo iki 1700 florinų; jis, matematikos profesorius, sutiko dirbti už.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (844 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ąžuolas
  • Galileo Galilėjus ,,Aš nukreipiau ieškojimus į dangų"
    10 - 3 balsai (-ų)
Galileo Galilėjus ,,Aš nukreipiau ieškojimus į dangų". (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/galileo-galilejus-as-nukreipsiu-ieskojimus-i-dangu.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 08:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo